Pintér Sándor belügyminiszter jelölte ki a Grespik László ügyében eljáró bizottság tagjait. Ők Lajtár József, Kara Pál, Eiselt György helyettes államtitkárok. Információink szerint a Belügyminisztériumban azt tervezik, hogy az ügyet 15 napon belül lezárják: ez idő alatt eldől: Grespik László hivatalában maradhat-e. A minisztérium szándéka szerint a vizsgálóbiztos, akinek kinevezését a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény írja elő, napokon belül behívja a minisztériumba a közigazgatási hivatal vezetőjét. A meghallgatás során közösen megtekintik az m1 televíziós csatornának adott kedd reggeli nyilatkozatát és jegyzőkönyvezik Grespik álláspontját.
Lapunk megkeresésére Grespik László úgy vélekedett, hogy a belügyminiszternek nincs jogalapja munkaviszonyának megszüntetéséhez, mivel arról csak a miniszterelnök dönthet. Szerinte hibás a tárca álláspontja, hogy csak úgy lehet képviselőjelölt, ha nevét felterjesztik az Országos Választási Bizottság elé is. – Erről nem szól a köztisztviselői törvény – tette hozzá. Kérdésünkre közölte: bizonyos vezetői jogosítványai szünetelnek, de nem szűntek meg. Jelenleg például nem határozhat a hivatalon belüli személyi kinevezésekről. Megjegyezte azt is, hogy ő nem helyettes államtitkár, csupán államtitkári besorolású pozíciót tölt be, a kettő nem ugyanaz. Grespik László az ellene indított vizsgálatot jogi köntösbe bújtatott politikai ügynek tartja, amely szerinte a MIÉP és személye ellen irányul. Hozzátette azt is, hogy rajta kívül több köztisztviselő is indul a választásokon, akik ellen nem indult vizsgálat.
Az ügyről szólva Csurka István, a MIÉP elnöke kifejtette: ha felmentenék állásából, további feladatokkal bízná meg a párton belül. Mint ismeretes, a hivatalvezető a MIÉP országos listájának 20. helyén szerepel.
A magyar soros elnökség kiemelkedő eredményt ért el