Náciveszély van

Ludwig Emil
2002. 02. 14. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem akarok több katonát látni! – mondta 1918 gyászos novemberének első napjaiban Lindner Béla, a pesti forradalmi kormány honvédelmi minisztere. Nem akarok az utcán nácikat látni! – mondta Székhelyi József SZDSZ-es színész pártja vasárnapi küldöttgyűlésén. Kettejük óhajában az a közös, mondhatni történelmileg egybevágó motívum, hogy már a kinyilvánításuk pillanatában beteljesedett tény volt.
A Monarchia összeomlása maga alá temette a frontokon amúgy is kivérzett magyar hadsereget, az utcán fegyvertelenül lézengő dezertőr katonák miniszterük szavára szépen hazamentek, úgyhogy a szerb, román és cseh intervenciós seregek ettől fogva zavartalanul grasszáltak a védtelen országban. A szabad demokrata színművész kívánsága pedig azért vált mostanra okafogyottá, mert egy ideje véget értek a Magyarország legújabb kori históriájában egyedülálló, külsőségeiben és verbális megnyilvánulásaiban egyértelműen neonáciként jellemezhető közterületi demonstrációk. A fekete uniformisban, piros fogaskerekes karszalaggal és lobogókkal szabályos alakzatban utcán masírozó Magyar Népjóléti Szövetség egykori vezetője, bizonyos Szabó Albert 1998. március 15-ére még beígért egy háromszázezres, mindent elsöprő népgyűlést a Hősök terére – ez elmaradt –, majd az országgyűlési választáson annyi szavazatot sem kapott, amennyi kopogtatócédulát az emberei összeszedtek a dabasi kerületben. Szabó „testvér” ebből levonhatta a tanulságot, mert miután még párszor elment a bíróságra vádlotti minőségben, feloszlatta pártját, és elhagyta az országot. Egyes hírek szerint Ausztráliában, mások szerint Izraelben talált új otthonra.
Ez az egész ordenáré történet azért érdekes és aktuális most, mert a baloldali ellenzék legzajosabb körei, főleg az SZDSZ-hez közel álló médiumok közvetítésével, megint előszedték propaganda-eszköztárukból a „nácizást”. Az, hogy a mostani február 13-i megemlékező demonstrációt nem a feketeingesek, hanem éppen a volt charta reinkarnációja, az Otthont Magyarországból mozgalom meg a Magyar Ellenállók, Antifasiszták Szövetsége rendezte a Várban, cseppet sem zavarja őket. Az pedig, hogy a Fidesz-kormányzás negyedik évében már csak rossz emlék a régi híradófilmekbe illő, a nemzetközi sajtóban is kínos publicitást kapott vonulgatás, másfelől azért érdekes, mert éppen a Horn–Kuncze-kormány négy esztendeje alatt, a szabad demokrata vezetésű belügyminisztérium végtelen toleranciáját élvezve zajlottak zavartalanul a botrányos akciók. Csupán 1995-ben hatszor tüntettek a bőrfejű ifjak, ’96-ban is minden nemzeti ünnepünkön megjelentek, és ’97-ben még az orosz és az amerikai nagykövetség előtt is (hivatalból engedélyezett!) tüntetést rendezhettek.
Amennyiben viszont az éppen most, mindezen tények ellenére is „időszerű” náci veszélyről szónokolók, valóban a magyar parlamenti demokráciát, a politikai véleménynyilvánítás szabadságát akarják megóvni, akkor jó ha odafigyelnek arra, hogy a rendszerváltozás óta a legsúlyosabb, nyilván politikai indíttatású erőszak történetesen egy jobboldali pártot ért, és a támadók alighanem az ellenkező világnézeti oldalról érkeztek. A szélsőséges baloldal lassan mindent eluraló médiafasizmusa után, sajnos, immár tényként kell számolnunk a fizikai, utcai politikai terrorral is.
Végül akár csatlakozhatunk is az SZDSZ-es színész óhajához. Mi sem akarunk nácikat látni hazánkban. Semmifélét, sem az utcákon, sem másutt!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.