Az emléktábla

2002. 03. 13. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Márványtömbbe vésve örökíti meg magát az utókornak Kőbányán az MSZP és az SZDSZ. Legalábbis lapzártánk után erről dönt a helyi képviselő-testület, amelyben az említett pártok többségben vannak.
Az előterjesztés magvas. Személyesen Váradi János, a Kőbányai Vagyonkezelő Rt. „igazgatóság elnöke” jegyzi.
Az emléktábla – felállítással, ünnepséggel, sajtóbeszélgetéssel, fogadással együtt – potom 1,564 millió forintjába kerül a kőbányai polgároknak, na és az utókornak, amelynek kutya kötelessége, hogy hálás legyen majd. Természetesen a baloldalnak.
Amúgy ez az „igazgatóság elnök” vicces ember lehet. Erre a bevezető utáni első pont olvasása közben jöttem rá. Addig csak azt tudtam meg, amit már a X. kerületiek is tudnak, s tán más is hallott róla: tavaly az Éles saroknál felépült a korábban sokat vitatott százlakásos ház, tele szociális lakásokkal, szociális bérlőkkel.
Az épület javasolt neve telitalálat: „100lakásos”. Így.
Az első pont egyébként arra utal, hogy a tervezett emléktábla 60x45 cm, márványból készült, és a főbejárat fölött fog lógni. A táblának tartalma is van, amely a következő: „A fővárosban a rendszerváltást követően előszőr Kőbánya MSZP–SZDSZ-es többségű önkormányzata építtetett kizárólagosan saját forrásból 100 db szociális bérlakást.” Alant a városrész címere. A szöveget nem elemzem, mindenki jobban jár. Ezután jön azonban a java, vagyis a névadó ünnepség, ahogy olvasom, csupa prominens (értsd: szoci) személyiséggel. A Gizella utcai szabad madarak itt is melegebb éghajlatra repültek, már csak a táblán játszanak.
A forgatókönyv szerint – a március 22-én tartandó – ünnepség szóvivője Csicsay Claudius Iván alpolgármester, díszvendége Csehák Judit volt miniszterelnök-helyettes és egészségügyi miniszter, valamint Andó Sándor tanácsnok az önkormányzat részéről jól körbeköszöntik egymást és a meghívottakat, akikről bővebbet nem tudunk.
Beszélgetnek, lelepleznek, avatnak, majd a végén valaki elviszi a mikrofont, s azután térzene szól a határőrség fúvós hangszereiből.
A műsort egyébként tíz pontba sűrítették. Vicces emberünk „lefolyás” címszó alatt sorolta fel a fenti teendőket. Megjegyzem, a Himnusz a harmadik helyre került, a Szózat a hatodikra.
Van ám technika is. Az erősítés és a mikrofon mellett figyelemfelkeltő, utánfutós, helyben telepíthető gigantposzter szolgálja a kellő hatást.
És még mindig nincs vége. A sajtóbeszélgetés és -fogadás szóvivője kivételesen Csicsay Claudius Iván, díszvendége Csehák Judit. A Pataky nevű műv. házban már komolyabb berendezésekkel várják a firkászokat, akik megismerkedhetnek majd a „100lakásos” háttér-installációval, lesz „Party Service”, televízió, videomagnó és a „Kőbánya-filmek forognak”.
Váradi János előterjesztés-készítő mester további meglepetéseket is tartogat számukra. A „promo” csomagba belehelyeznek egy számozott emléklapot a tábla szövegével, egy Kőbányát – benne a fejlesztés irányait – bemutató videofilmet, továbbá plusz egyflekkes sajtóanyagot. S ha ez mind nem elég, kapunk még „lefolyást” hat pontban, pezsgővel. Ekkor Csicsay Claudius mond köszöntőt (Csehák balra el), Andó pedig a jövőt vázolja. Végül zárás Csehák és formalitás nélkül. Mindez több mint másfél millió forintból, a határozati javaslat szerint a Kőbányai Vagyonkezelő Rt. rendezésében. A költségeket a tulajdonosi bizottság saját tartalékkeretéből – ami tulajdonképpen közpénz – biztosítja.
A vicces ember még ma is a helyén van, csapatai harcban állnak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.