Iránymutatást vártak a befektetők a Conference Board adataitól, azonban februárban a makrogazdasági adatokat átfogó mérőszám változatlan, a januárival megegyező maradt, így a NYSE (New York Stock Exchange) piacára ismét pesszimista hangulat ragadt. Elemzők a 112,4 pontos, változatlan Conference Board vezető mutatót úgy értékelték, hogy a piacra minimális növekedés ugyan ráfért volna, de a mutató stagnálása még semmilyen negatív következtetésre nem ad okot. A szakértői megnyilvánulást támasztotta alá Ken Goldstein közgazdász is, aki szerint a recesszióból az USA gazdasága igen rövid idő alatt kilábal, és most a lassú, de biztos növekedési pályára állás pillanatait éljük.
A Dow Jones mélyrepülését a gazdasági indikátor mellett a General Electricről és a Hewlett Packard – Compaq Computerről szóló hírek is gyengítették. Egyes pletykák szerint a General Electric pénzügyi cége, a GE Capital korábbi felvásárlási stratégiája miatt jelentős adósságokat kell majd kifizetne. A Dow Jones indikátorral szemben mozgó és emelkedő Nasdaqra jelentős hatást fejtett ki a Palm 2,9 millió dolláros nettó bevétele, mivel az elemzők veszteséget vártak a számítógépeket gyártó cégtől.
A japán piacon tegnap továbbra is besszes hangulat uralkodott, pedig a Bank of Japan kilenc hónap után először jelentetett meg a gazdaság növekedéséről szóló információt. A Nikkei 225 index 181,7 pontot zuhant, míg a Hang Seng 0,31 százalékkal emelkedett.
Az európai piacokon napközben erősödést, majd az amerikai veszteséges nyitásokat követve gyengülést tapasztalhattunk. Az öreg kontinensen a kedvező társasági hírek hatásai okoztak napközben fellendülést, ezek közül is a Münchener Rückversicherung (Munich Re) tavalyi profitját volt érdemes kiemelni. A világ legnagyobb viszontbiztosítója 2001-ben 250 millió eurós csoportszintű nettó profitot ért el, ami igen meglepő, hiszen a WTC elleni merénylet kapcsán jelentős mennyiségű kárigény jelentkezett. Az európai hangulatot fokozta az a hír is, hogy a német RWE konszern megvásárolja a brit Innogy áramszolgáltatót. A Reuters információi szerint az RWE 4,4 milliárd dollárt fizet a brit cégért.
A BUX görbéje lassan araszolt egyre feljebb és feljebb. A 33 pontos emelkedéssel nyitó, majd egy órán keresztül egy helyben topogó index tizenegy órakor növekedésnek indult és meg sem állt a zárás pillanatáig. A napi csúcson, 8170,77 ponton záró index 240,72 pontot erősödött, amit a nagy és közepes kapitalizációjú papírok rohamos emelkedése indukált. A forgalom meghaladta a 11,75 milliárd forintos szintet, amelyből az OTP, a Mol, a Richter, a Matáv négyesre adott adásvételek összességében 9,7 milliárd forintnyival részesültek. A nap nyertese a Phylaxia lett 5,5 százalékos drágulásával, azt követte az Egis 4,7 százalékkal, majd következett a TVK 4,5 százalékkal. A Richter a sorban a hetedik helyet foglalta el négyszázalékos megugrásával. Alacsony forgalom mellett drágult az 1030 forintos osztalékjavaslattal előálló Elmű. A nagy forgalmú részvények közül a Mol ára száz, a Matáv értéke 21 forintot növekedett. Az OTP volt a kereskedés legnagyobb forgalmú részvénye, értéke 3,7 százalékka, 2260 forintra javult. Az erős növekedési trend ellenére néhány papír veszteséggel zárt, a közgyűlés előtt álló Econet.hu árfolyama három forinttal, a tőzsdei kivezetést kérő Pick 65 forinttal gyengült.
Porig égett az egyik budapesti színház