Egy 200 fős és két 70 fős előadóterem található a táj- és vidékfejlesztési központban, 42 fős tanteremből hármat, húszfős gyakorlóteremből pedig kettőt helyeztek el. Az informatikai képzést egy 42 hallgatót befogadó számítógépterem szolgálja, és helyet kapott egy tanácsterem is. Az épület a táj- és vidékfejlesztési tanszéken kívül otthont ad a vállalat-gazdaságtani, a számviteli és pénzügyi tanszéknek, valamint a szaktanácsadási és fejlesztési intézetnek.
A központ tervpályázati felhívását 2000 júniusában bocsátották ki, a terveket szeptember 22-ig kellett benyújtani, a bírálatra pedig decemberben került sor. A pályázat nyertese a Lengyel Építész Bt. volt, amelynek tervei alapján tavaly augusztus 20-án megkezdődött az épület kivitelezése. Pálinkás József oktatási miniszter rámutatott: a 2001. évi felsőoktatási büdzsé év végén 3,2 milliárd forinttal bővült, amelyből Debrecen 303 millió forintot kapott. A kutatás és fejlesztés támogatására összességében 10 milliárd forintot fordít a tárca, amiből Debrecennek 16 támogatott pályázatra 1,2 milliárd forint jut.
*
A 2002-es kutatási és fejlesztési programok támogatására kiírt pályázatot nagyon sikeresnek tartom – mondta Pálinkás József oktatási miniszter tegnapi tájékoztatóján. A miniszter arról tájékoztatott: a kiírásra 271 pályázat érkezett, amelyekben közel 35 milliárd forintos támogatási igényt fogalmaztak meg. – Bár rengeteg jó beadvány érkezett, a pénzügyi kereteket figyelembe véve 77 pályázatot, közel 10 milliárd forinttal tudtunk támogatni – jelentette ki az oktatási miniszter. Hozzátette: a következő pályázatkiírást 2002 őszére tervezik. Szabó Gábor államtitkár kifejtette: terveik szerint a nyertesek április közepén kapják kézhez a mintaszerződéseket, és ha azok megfelelnek nekik, a szerződéskötés után legkésőbb május közepén kiutalják a támogatásokat.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő