A Greenspan-beszéd és a befektetők haszonrealizálása aláásta az amerikai piacok szerdai emelkedési próbálkozásait. A nyitáskor még minimális emelkedést is ki tudtak csikarni az indexek magukból, de ez a tendencia nem tartott sokáig, hiszen az a félelem, amelynek már hivatalosan Greenspan is hangot adott, komolyan fejtörést okozott a spekulánsoknak.
A nem túl optimista hangulatot próbálta javítani a Hewlett Packard azzal, hogy bejelentette: sikerült a részvényesek meggyőzése a Compaq Computer-fúzió ügyében. A fúzióval a világ egyik legnagyobb számítástechnikai cége jöhet létre. A pozitív irányt próbálta segíteni a Nokia azzal, hogy közzétette: negyedéves eredményei meghaladták a várakozásokat. A Nokia az év első három hónapjában részvényenkénti 0,19 eurós nyereséget realizált, amely 0,02 euróval jobb, mint amit a szakértők vártak. A kiadott jelentés szerint 2001 hasonló időszakában a finn cég 0,22 eurós részvényenkénti nyereséget produkált. Hasonlóan a növekedést próbálta volna serkenteni a korábban igen nagy veszteségeket elkönyvelő Apple Computer is, amely ezúttal némi nyereségcsökkenést mutatott fel. A számítástechnikai eszközöket gyártó cég tegnapi jelentése szerint 40 millió dolláros tiszta nyereséget sikerült elérni az első negyedévben, szemben a korábbi év 43 millió dollárjával.
Az amerikai tőzsdei irányzatokkal ellentétes növekedést produkáltak tegnap az ázsiai piacok. A tokiói Nikkei 225 index 0,28 százalékkal, míg a Hang Seng 1,14 százalékkal erősödött. Szakértők felhívták a figyelmet, hogy a Greenspan-beszéd visszafogta az ázsiai befektetőket, mondván, a gazdasági kilátások még nem egyértelműek, így a tokiói és a hongkongi spekulánsok valószínűleg az európai piacokra menekítik tőkéiket.
Iránytalanul indult a nap az európai piacokon. A DAX árfolyama délelőtt veszteséges volt, míg az FTSE mérsékelt növekedést mutatott. A New York-i nyitás végül eldöntötte az irányvonalat, így az árfolyamok folytatták az előző napon megkezdett lassulásukat. A problémát részben fundamentálisan, részben makrogazdasági oldalról is meg lehetett közelíteni, de akárhogy nézzük, a csökkenés adott volt. A céges adatok között az IBM és a McDonald’s negyedéves adata okozta a lassulást, míg a makrofronton a munkanélküliségi adatok húzták az indexeket. Az USA-ban a munkanélküliségi adatok azt jelezték, hogy a vártnál többen folyamodtak első alkalommal munkanélküli-segélyért. Rossz lett a Conference Board által kiadott, márciusi gazdasági összefogó adat is. A mérőszám a várt ütem felével, 0,1 százalékkal 112,3 pontra emelkedett, ami összhangban áll a Greenspan által felvázoltakkal.
Budapesten nyitáskor felfelé, majd később iránytalanul mozgott a BUX értéke. Az indexre jelentős hatást gyakoroltak a veszteséggel nyitó amerikai tőzsdék, így a magyar tőzsdeindikátor zárás előtt félórával erőteljes zuhanással 8729,59 pontig gyengült, így az index vesztesége 30,33 pontnyi lett. A forgalmi mutató 8,2 milliárd forintot jelzett a zárást követően, amit főként az OTP–Mol–Matáv–Richter négyesre kötött üzletek tettek ki. A vezető részvények közül csak a Richter ára tudott emelkedni: a gyógyszeripari cég részvényei 140 forinttal erősödve zártak. A BUX csökkenését segítette viszont a 45 forinttal gyengülő Mol, a 17 forinttal lassuló OTP és a hét forinttal leértékelődő Matáv. Meglepetést okozott viszont drágulásával az IEB (+75 forint), az EHEP (+150 százalék) és a Pannonplast (+185 forint).
Lendvai Ildikó leleplezte Magyar Pétert, kiderült a titok