Már nagyon várták a befektetők azt a korrekciót, amit a hét második napján lehetett tapasztalni New Yorkban. A piac felejteni próbálta az Enron-gyanús El Paso- és Tyco-eseteket, és optimistán nekirohant a részvényeknek. A befektetők közül többen a „bikacsapda” (a befektetőket vásárlásra buzdító trend, amely később visszájára fordul) titulussal illették a keddi napot. A spekulánsok igazát az is jelezte, hogy a Federal Reserve elnöke – többhetes csend után – egy montreali konferencián optimistán szólt az USA gazdaságának állapotáról. Szakértők szerint Alan Greenspan mindig pszichológiai taktikázással hárította el azokat az akadályokat, amelyek az Egyesült Államok pénzügypolitikája elé gördültek. A Fed-elnök szerint az amerikai gazdaságot igen érzékenyen érintette a tavalyi évi recesszió, amit a fogyasztói kiadások és a lakásépítések számának csökkenésével lehetett magyarázni. Greenspan kitért a szeptember 11-i események utáni gazdasági állapotra és a termelékenység javulására is. A terrorcselekményekről elmondta, hogy az akkori visszaeséseket a gazdaság kiheverte, és most már a növekedés útján van.
Erősödéssel reagált az amerikai eseményekre a Nikkei és a Hang Seng is. A hét közepén újból visszatértek a vevők az ázsiai parkettekre, és őrült ütemben kezdtek vásárolni. A befektetők erejét a japán jen árfolyamának rohamos erősödése jelezte a legjobban. A jen a dollárhoz viszonyítva újból annyira megugrott, hogy a Bank of Japan a héten már másodjára kényszerült intervencióra, jent adott el és dollárt vásárolt, ezzel is csökkentve a pénzpiaci feszültséget. Elemzők rámutatnak, hogy a piac menekül a dollárban eszközölt portfóliókból, így a dollár–jen kurzust csupán 124 jenes szinten sikerül megtartani.
Iránytalan kereskedést jeleztek tegnap az európai piacok, a DAX kurzusa nőtt, míg az FTSE árfolyama gyengült. A brit piacra a kiskereskedelmi forgalom növekedése nehezedett, amely hét hónapos mélyponton állt. A makroadat azt jelzi, hogy a Bank of England közelgő pénzpiaci ülésén nem biztos, hogy kamatemelésről kell dönteni. Az európai árfolyamok az emelkedéssel nyitó amerikai piacok következtében tovább stabilizálódtak, amit főként a májusi, tengerentúli feldolgozóiparon kívüli beszerzői menedzserindex növekedésével lehetett indokolni.
Igen mélyről indult a BUX árfolyama a kereskedés elején – mondta egy befektető tegnap tőzsdezárás után. A 8097 pontos szintről egy pillanatig még gyengült a hazai tőzsdei barométer, majd egy erőteljes emelkedéssel átlendült a pozitív tartományba. Zárásra az index megközelítette napi csúcsát, és végül 8143,83 ponton, 39,41 pontot emelkedve került a partvonalon túlra. Az üzleti nap egésze erős hullámzással telt el, ezt a legjobban a Matáv árfolyamán lehetett tapasztalni. A távközlési részvények 897 forintig zuhantak, de megfordultak a 919 forintos magasságokban is, és végezetül 910 forinton zártak, ami négyforintos csökkenésnek felelt meg. Lefelé mozgott az OTP és a BorsodChem árfolyama is, míg a növekedési trendhez a két gyógyszergyári papír adott lendületet. Az Egis 600 forinttal, a Richter 300 forinttal értékelődött fel.
Rasszista módon beszélt Orbán Viktor indiai útjáról egy baloldali humorista