Jóváhagyta a Fővárosi Közgyűlés a kultuszminisztériummal kötött, az Erzsébet térről szóló módosított megállapodást. (A parkot ma 17.30-kor nyitják meg.) A testület ugyanakkor nem szavazta meg a szerződésben foglalt, nyílt, nemzetközi pályázat kiírását. A vitában a MIÉP-frakció azt szerette volna elérni, hogy a főváros egyáltalán ne adja el az Erzsébet téri felszín alatti létesítményeket, és ugyanezt hangoztatta a Fidesz-frakció is. Az MSZP csupán elhalasztani szerette volna a pályázat kiírását. Schiffer János főpolgármester-helyettes szerint ugyanis nem szabad minden jogosultságról lemondani. Gy. Németh Erzsébet szocialista frakcióvezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a módosított megállapodás 90 napot ad a fővárosnak a pályázat kiírására, így azt augusztusban is meg lehet tenni. Atkári János (SZDSZ) főpolgármester-helyettes szerint azonban szerződésszegésnek minősül, ha a fővárosi önkormányzat nem írja ki a pályázatot. A közgyűlés végül nagy többséggel elutasította a MIÉP módosító indítványát, amely kimondta, hogy a főváros nem adja el a felszín alatti létesítményeket. A testület ugyanakkor nem szavazta meg a pályázat kiírását sem. Igennel ugyanis csak a szabad demokraták voksoltak.
Napirendre sem vették a városatyák a MIÉP átvilágítási javaslatát, amelyben az ellenzéki képviselőcsoport azt javasolta, hogy a Fővárosi Közgyűlés éljen felterjesztési jogával a kormányhoz, s az új átvilágítási jogszabály hatályát terjesszék ki a főpolgármesterre, a kerületi polgármesterekre és a közgyűlés képviselőire. Az indítvány egyik előterjesztője, Dancsecs György MIÉP-es képviselő elgondolkoztatónak nevezte, hogy a testület MSZP–SZDSZ-es többsége még csak vitát sem óhajtott lebonyolítani a kérdésről. A MIÉP indítványát egyedül a Fidesz támogatta. Nyilvánvaló, hogy az MSZP és az SZDSZ képviselőinek nem érdeke múltjuk tisztázása – tette hozzá. Ennek ellenére a politikus bízik abban, hogy az Országgyűlés által elfogadandó új jogszabály kiterjed majd a fővárosi képviselők átvilágíttatására is. Mindenkinek az az érdeke, hogy tiszta emberek üljenek a városi és megyei képviselő-testületekben – hangsúlyozta Dancsecs György. Ismert, hogy ő, illetve társa, Bánovics Tamás 1999-ben egy hasonló javaslatot nyújtott be a közgyűlés elé, amelyet szintén elutasított a testület baloldali többsége. Ez arra vonatkozott, hogy a városatyák a Történeti Hivatalnál kérjék saját nyilvános átvilágításukat.
Elfogadta a közgyűlés a forrásmegosztás korrekcióját, amellyel 4,2 milliárd forintot osztottak szét a kerületi önkormányzatok között. A döntéssel az V. kerület járt a legrosszabbul, a belvárostól ugyanis 185 millió forintot vontak el. A legtöbb pluszforrást, 549 millió forintot a XVII. kerület kapta.
Összesen 180 millió forintnyi vissza nem térítendő támogatást kap a Péterfy Sándor utcai kórház, hogy kifizethesse felhalmozott adóságait. Mint ismert, az intézmény tavaly is adósságspirálba került, ezért több száz millió forintos támogatást kapott az önkormányzattól.
Orbán Viktor Varga Mihályt jelölte a jegybank élére