Több mint kilencezer budapesti lakos válaszát dolgozta fel kérdéskörönként a tanulmányt készítő külsős cég. A tanulmány szerint Budapest huszonhárom kerületében a leggyakrabban előforduló problémák közül a megkérdezettek többsége első helyre sorolja a köztisztaság hiányát, a közutak rossz minőségét és a közlekedéssel kapcsolatos egyéb nehézségeket. A budapestieket ezenkívül igen aggasztja a parkolók hiánya és a rossz minőségű épületek. Az infrastrukturális ellátottságot nézve magas az elégedetlen polgárok aránya a fővárosban. A tanulmányból kiderül, hogy a megkérdezettek döntő többsége rendszeresen igénybe veszi a tömegközlekedési eszközöket. Ez utóbbiról főképp a külső kerületekben élőknek van negatív véleményük, ezen belül is a járatok sűrűségét kifogásolják leginkább, továbbá a szennyvízelvezetés megoldatlanságát, míg a belső városrészekben inkább az épületek állaga és a szemetes környék, valamint a közbiztonság helyzete aggasztja a polgárokat. Érdekesség, hogy a VIII. kerületben – egyedüliként – a problémaköröknél a rangsorban harmadik helyen szerepel a nemzetiségek, romák kitétel.
A tanulmány behatóan foglalkozott a főváros demográfiai helyzetének megoszlásával is, amelyből kitűnik, az I. kerületben él a legtöbb időskorú, de arányaiban sok a nyugdíjas a XI., a XII., a II. és a XIV. kerületben. A legtöbb főiskolai vagy egyetemi diplomás az I. kerületben él, a városrész felnőtt lakosságának 46 százaléka; hasonlóan jó a helyzet a II. kerületben is. Az iskolai végzettséget nézve Kőbányán a legrosszabb a helyzet, ahol rendkívül magas (26 százalékos) a befejezetlen alapfokú végzettségűek aránya, és keveseknek van diplomájuk.
Az alapfokú és érettségit adó oktatási intézmények színvonaláról megoszlik a polgárok véleménye, mindenesetre kitűnik, hogy több kerületben lesújtó a vélemény. Arra a kérdésre, hogy ezek az intézmények felkészítik-e a fiatalokat a továbbtanulásra, több kerületben nagyon negatívan nyilatkoztak, mint például a XVII. és a XXIII. kerületben. Az egészségügyi ellátással kapcsolatban problémát jelent a háziorvosi rendelőkben a hosszú várakozási idő, ám a szakellátás színvonalával sincs megelégedve a fővárosi lakosok harminc százaléka.
A tanulmánnyal eddig a Városházán egyedül a pénzügyi bizottság foglalkozott, amelynek fideszes tagjai felvetették, hogy a jelentést készítő cég egészítse ki azt egy szöveges elemzéssel is. Ezt a felvetést a szocialisták nem tartották indokoltnak. Perlaki Jenő, a Fidesz–MDF–MKDSZ-frakció helyettes vezetője szerint a tanulmányból is kitűnik, hogy a budapesti tömegközlekedési hálózat járatai nem működnek harmonikusan, ami többek között a BKV piacorientáltság nélküli helyzetéből is adódik. A járóbeteg-ellátás színvonalát feltétlenül emelni kell, a középiskolai oktatáséhoz hasonlóan. Az önkormányzati feladatok és ágazatok működése nincs megfelelően ellenőrizve, amit szintén pótolnia kell az új városvezetésnek – tette hozzá.
Orbán Viktor Varga Mihályt jelölte a jegybank élére