Visszavonta a városfejlesztési koncepciót Atkári János főpolgármester-helyettes a tegnapi kabinetülésen, amelyet a város vezetői Demszky Gábor távollétében tartottak meg. A lépést Atkári János nem indokolta, csupán azt közölte: az előterjesztő Demszky Gábor nevében vonta vissza a javaslatot.
Gy. Németh Erzsébet, az MSZP frakcióvezetője elmondta: a szocialisták szükségesnek tartják a koncepció mihamarabbi elfogadását. A javaslatot azonban a kormánynak is tárgyalnia kell, mielőtt azt a közgyűlés elé terjeszti a városvezetés. – Így azonban kétséges, hogy a június végi ülésen a városatyák megtárgyalhatják a koncepciót, hiszen nem valószínű, hogy addig a kormány véleményezni tudja azt – vélekedett.
Tirts Tamás, a Fidesz–MDF–MKDSZ frakcióvezetője úgy fogalmazott: nem csodálkozik a visszavonás tényén, hiszen ha valakinek tizenkét évig nem kellett városfejlesztési koncepció, akkor a ciklus végéig hátralévő négy hónapban nyilván nem fog kapkodni.
A frakcióvezető közölte azt is: kíváncsi lenne az indokra, hiszen a tervezet bemutatása, tárgyalása eddig rendben ment. Tirts szerint egyébként sajnálatos, hogy tovább késik a koncepció elfogadása, hiszen egy ilyen tervre nagy szüksége lenne Budapestnek.
Zsinka László, a MIÉP frakcióvezetője jobban örülne annak, ha a koncepció az önkormányzati választások után kerülne az új főpolgármesteri kabinet elé. A politikus megjegyezte: ha tizenkét év nem volt elegendő az anyag kidolgozására, akkor várhat még néhány hónapot annak elfogadása. A MIÉP-frakció egyébként nem ért egyet a koncepciónak az úgynevezett „lágyfaktorával”, amelyben többek között célként tűzik ki Budapest multikulturálissá tételét.
Atkári János főpolgármester-helyettes megkeresésünkre lapzártáig nem reagált.
Mint ismeretes, a városfejlesztési koncepció harminc-negyven évre szóló jövőképet, és az ezen alapuló hosszú távú, 15 éves fejlesztési stratégiát vázolja fel. A koncepció a város összes területét átfogja, így az építkezések mellett szól az egészségügyről, a szociálpolitikáról, az oktatásról és a kultúráról is. A dokumentum az agglomerációval is számol. A tervezetet tavasszal civil szervezetek, szakemberek, a kerületek képviselői konferenciasorozaton tárgyalták meg.
A kabinet döntött arról is: megelőlegezik a végkielégítések kifizetéséhez szükséges 132 millió forintot a Jahn Ferenc Kórház számára. Az intézmény élére kirendelt önkormányzati biztos által készített intézkedési terv értelmében az eddigi harminchat után 127 alkalmazottat bocsátanak el az intézményből. A leépítés elsősorban a kiszolgálószemélyzetet érinti, de a kórház néhány orvostól és szakdolgozótól is megválik. A létszámleépítés az intézmény átszervezése, racionalizálása miatt vált szükségessé. A végkielégítésekhez szükséges összeget a kórház az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól kapott pénzből téríti majd vissza.
Lakatos Márkot utolérte a végzete, Wellor a céltáblájára tűzte