Independent
Iraknak az ENSZ Biztonsági Tanácsa számára elkészített 11 ezer oldalas jelentése 150 olyan céget is feltüntet – közöttük amerikai, brit, német és francia vállalatokat –, amelyek Szaddám Huszein tömegpusztító fegyvergyártó programját segítették, olvasható a független brit lapban. Az amerikaiak a tanács öt állandó tagja számára általuk készített változatból ezeket az információkat kihagyták.
Herald Tribune
Az ENSZ egy most világot látott jelentése szerint az al-Kaidába áramlanak az önkéntesek. Negyven országban működnek a terrorszervezet tagjai, és Kelet-Afganisztán egy távoli sarkában már az iszlám szélsőségesek egy új csoportja készül a Nyugat elleni támadásra, olvasható a globális amerikai lapban.
The Guardian
Bohózattá vált az első európai al-Kaida-per. A rotterdami bíróság felmentette azt a négy embert, akit azzal vádoltak, hogy a kontinensen különféle objektumokat kívántak felrobbantani. A holland bíró szerint a holland titkosszolgálat képtelen volt kielégítő bizonyítékkal szolgálni, olvasható a baloldali brit lapban.
*
A német alkotmánybíróság helyt adott a konzervatív ellenzék indítványának, és megsemmisítette a szociáldemokrata kancellár bevándorlási törvényét, amely révén tágra nyíltak volna a német határok, és amellyel Schröder a gazdaságot igyekezett volna megsegíteni.
*
Izraeli keményvonalas körökben nagy örömet okozott, hogy az amerikaiak átvették tőlük a „célzott emberölés” technológiáját és taktikáját, amelyet a zsidó állam dolgozott ki elsőként Hellfire-rakéták alkalmazásával. Az amerikaiak tovább finomítottak a technológián, amikor robotrepülőgépről lőtték ki a rakétát, amely Jemenben két terrorizmussal gyanúsított embert ölt meg.
National Post
David Ahenakew, a kanadai indiánok jogainak élharcosa, a Kanada-rend viselője egyebek között azt mondta, hogy a zsidóság betegség, és hogy a holokauszt Hitler Adolf azon erőfeszítése volt, hogy a világot megtisztítsa. Szerinte Hitlernek igaza volt, amikor hatmillió zsidót „megsütött”, olvasható a kanadai lapban, amely közli Ahenakew meglehetősen megkésett bocsánatkérését is. Bocsánatkérése ellenére megtörténhet, hogy az indián polgárjogi harcos ellen vádat emelnek kijelentései miatt. Ahenakew kitűnő munkát végzett az ENSZ egyik bizottsága és a Világ Bennszülött Népei Tanácsa tagjaként, valamint hazájában egyéb magas posztokat is betöltött. Ahenakew még azt is mondta, hogy „Hitler azért jött, hogy a zsidók ne vehessék át Németországot és Európát… A zsidóké lett volna az egész átkozott világ. És nézzétek, most mit csinálnak. Embereket gyilkolnak meg arab országokban.”
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
