Kedvezőtlen vállalati hírek és az egyre feszülő közel-keleti helyzet miatt tegnap csökkentek a tőkepiaci árfolyamok. Tokióban 1,4 százalékkal esett vissza a Nikkei index mutatója. A japán tőzsde annak ellenére gyengült, hogy Tokióban a parlament alsóháza 25,4 milliárd dolláros munkahelyteremtő program létrehozásáról szavazott.
Japánhoz hasonlóan csökkenés jelentkezett az európai parketteken is, Londonban és Frankfurtban kora délután másfél százalék körüli csökkenést mutattak az indikátorok. Londonban a Vodafone bejelentette, hogy a tavalyi negyedik negyedévben 4,9 millióval 112,5 millióra növelte ügyfelei számát, sőt bővült az egy felhasználóra jutó bevétel is. A német piacot az esetleges iraki beavatkozás híre gyengítette. Berlinben a pesszimista hangulatot próbálták ellensúlyozni azzal, hogy a kormány 20 milliárd eurós megtakarítást eredményező személyijövedelemadó-csökkentést kíván végrehajtani. A jóslatoknak megfelelően lejtmenettel indult a kereskedés tegnap Amerikában is. Bill Gates, a Microsoft alapító atyja a davosi világgazdasági fórumon azt mondta, hogy az informatikai és telekommunikációs piac várhatóan az idén sem lendül fel. Az USA-ban a decemberi újlakás-eladások száma növekedett, így a nyitást követő csökkenés egy pillanatig megszakadhatott, de a korrekciós próbálkozás nem volt elég erős.
Budapesten is a nemzetközi trendek határozták meg a BÉT irányvonalát, a BUX 100 pont körüli csökkenéssel indította a hetet. A kereskedés elején az első pillanatban a magyar tőzsdemutató tovább zuhant. A nap folyamán mégis javulás mutatkozott, de még így sem sikerült a BUX-nak pozitív előjellel zárnia. A 90,88 pontos csökkenést ezúttal nemcsak a vezető részvények sínylették meg, még a bolgár DSK bank privatizációjára jelentkező OTP Bank részvényei is csak 30 forinttal lettek olcsóbbak. Elemzők rámutattak, hogy nagy eséllyel indult a magyar bank a DSK magánosítására kiírt pályázaton, hiszen a legnagyobb vevőjelöltek elálltak a tenderen való részvételtől.
A magyar, orosz és ukrán Popova Aleszja drámai vallomása