Az altábornagy levélben kezdeményezte a pénzügyminiszternél szolgálati viszonyának április 1-jei hatállyal történő megszüntetését. A parancsnok tavaly márciusban érte el a hivatásos szolgálat törvényben meghatározott felső korhatárát, ám akkor szolgálati viszonyát a férfiak öregségi nyugdíjkorhatáráig Varga Mihály pénzügyminiszter meghosszabbította.
Vámoskörökben értetlenül állnak az Arnold Mihály körüli események előtt. A helyzet már csak azért is furcsa, mert a parancsnok nemrég lapunknak adott interjújában még arról beszélt, hogy ha tovább nem is, de legalább egy napig szeretne az EU-tag Magyarország vámparancsnoka lenni.
*
László Csaba pénzügyminiszter megköszönte Arnold Mihálynak a VPOP élén végzett, több mint egy évtizedes eredményes munkáját, és reményének adott hangot, hogy tanácsaival a jövőben is segíti tevékenységében. A miniszter hangsúlyozta: az altábornagynak nagy szerepe volt a VPOP modernizálásában és a testület uniós csatlakozására való felkészítésében. Arnold Mihály utódjául a pénzügyminiszter Nagy János pénzügyőr dandártábornokot nevezte ki, aki jelenleg a Pénzügyminisztériumban (PM) az Európai Csalásellenes Hivatal (OLAF) magyarországi koordinációs irodájának vezetője, továbbá a PM Pénzügyi Ellenőrzések Főosztályának megbízott vezetője – áll a VPOP és a PM közös közleményében. Nagy János jogi és közgazdasági felsőfokú végzettséggel és felsőfokú vám szaktanfolyammal rendelkezik. Angolul, franciául és oroszul beszél. A dandártábornok 1980 óta teljesít különböző beosztásokban szolgálatot a VPOP-nál. Az európai megállapodás 1991-es tárgyalásakor a vámvonatkozású fejezetek felelőse volt, öt évig pedig az országos parancsnok helyettese, majd 1997-től 2002-ig a Vámigazgatások Világszervezetének brüsszeli titkárságán volt igazgatóhelyettes. A kinevezéssel egy időben László Csaba kezdeményezi Nagy János dandártábornok előléptetését Mádl Ferenc köztársasági elnöknél.

Újabb csapás érte a rács mögött ülő Kiss László óbudai polgármestert