Magyarország nem lát okot arra, hogy eleget tegyen az Egyesült Államok kérésének, és kiutasítsa az iraki diplomatákat az országból – jelentette ki Kovács László külügyminiszter.
Indoklása szerint ha a magyar kormány ezt a lépést megtenné, akkor megszűnne a diplomáciai kapcsolat Irakkal. A külügyminiszter kiemelte: Magyarországnak érdeke, hogy egy tömegpusztító fegyverek nélküli új iraki vezetéssel, amely elindul a demokrácia és a gazdasági fejlődés útján, szoros kapcsolatot alakítson ki a jövőben.
Muklif al Samari, az Iraki Köztársaság budapesti ügyvivője korábban érthetetlen kérésnek nevezte azt az amerikai felszólítást, hogy hazánk zárja be az iraki nagykövetséget. Emlékeztetett arra, hogy a világ számos országában zavartalanul működnek a külképviseletek. Az ügyvivő szerint az ilyen és ehhez hasonló ügyek szítják a feszültséget, és ártanak a kétoldalú kapcsolatoknak. Hangsúlyozta: a nagykövetség mindig eleget tett a magyar kormány elvárásainak, nemrég például három nap helyett 48 órán belül teljesítette a hatóságok kérését, amely két iraki diplomata kiutasításáról szólt.
Szombaton Bukarestben hivatalosan is cáfolták Richard Boucher amerikai külügyi szóvivő értesülését, hogy az Egyesült Államok kérésére bezárták volna Irak romániai nagykövetségét. Cosmin Dobran, a román külügyminisztérium szóvivője közölte, hogy az illetékesek egyelőre csak vizsgálják az amerikai kérést. Ez azt jelenti, hogy egyelőre Ausztrália az egyetlen állam, amely bezáratta Irak külképviseletét.

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot