The Washington Post
A vezető amerikai napilap szerint a vasárnap elszenvedett amerikai és brit veszteségek kétséget ébreszthetnek a koalíciós erők stratégiájának helyességét illetően. A lap cikkírója szerint elsősorban a Pentagonnak azt a várakozása szorul felülvizsgálatra, miszerint Irakban mindenhol felszabadítóként ünneplik majd a bevonuló amerikai csapatokat, és hogy a ledobott röplapok, majd az elrettentő légicsapások elegendő ösztönzőerőt jelentettek ahhoz, hogy az iraki csapatok tömegesen adják meg magukat.
Kommerszant
Az orosz napilap szemleírója szerint egyértelműen látszik, hogy Amerika korán indította meg a szárazföldi támadást. A lap szerint a polgári veszteségek mérséklésének szándéka – az elhúzódó légicsapások számos civil halálát okoznák – és a nemzetközi és hazai tiltakozások sürgető hatása mellett a CIA téves helyzetfelmérése is hozzájárulhatott a döntéshez.
The Guardian
A baloldali londoni napilap úgy fogalmaz, hogy azok az ellenzéki jelentések, miszerint az iraki hadsereg, beleértve a Köztársasági Gárdát, gyűlöli Szaddám Huszeint, legalábbis féligazságnak bizonyultak. Az eleinte egész iraki hadosztályok megadásáról szóló hírek erősen túloztak, hiszen mind ez ideig csupán kétezer iraki katona adta meg magát. A cikkíró példaként említi a 7. brit páncélosdandár esetét, amely a várakozások szerint a síiták örömujjongása közepette vonult volna be a dél-iraki Bászrába, ehelyett kemény ellenállásba ütközött a város peremén.
Les Cahiers de l'Orient
Antoine Sfeir, a közel-keleti ügyekre specializálódott lap főszerkesztője a dél-iraki síita lakosság tömeges átállásának elmaradását elemzi a lap legújabb számában. Szerinte bármennyire gyűlölik is az iraki siíták az eltérő kultúrájú szunnita muzulmán Huszein rendszerét, ők is elsősorban irakiak. Sfeir felhívja a figyelmet Teherán óvatos magatartására is. Az iráni mollák ki akarják várni, hogy az amerikaiak és az irakiak kölcsönösen legyengítsék egymást. Ugyanazt a taktikát választották, mint Washington, amely az 1980–88-as iraki–iráni háborúban hagyta, hogy a két fél kivéreztesse egymást.
Rzeczpospolita
A lengyel napilap hétfői számában arról számol be, hogy az iraki hadműveletben a koalíció oldalán részt vevő GROM lengyel terroristaelhárító különleges alakulat katonái Umm-Kaszr iraki határvárosban iraki hadifoglyokat ejtettek. A lap két színes fotót is közöl, amelyeket a Reuters fotósa készített a lengyel katonákról. Az egyiken a kommandósok iraki foglyokat adnak át az amerikaiaknak, a másik pedig az egész szakaszt ábrázolja parancsnokával, Roman Polko ezredessel az élén.

A Honvédelmi Minisztérium közzétette a Ruszin-Szendi Romuluszról szóló jelentés összefoglalóját