A tolmácsügyről a Házban

Rendre leszavazta tegnap a parlament az ellenzék javaslatait, így járt az önkormányzatoknak többletforrást biztosító, illetve a nyugdíjak EU-csatlakozásunk utáni értékállóságával kapcsolatos fideszes indítvány. Téma volt, hogy a Miniszterelnöki Hivatal miért írt ki olyan feltételekkel pályázatot, amelyeknek csak a kormányfő tolmácsának családi vállalkozása felelt meg.

Munkatársainktól
2003. 04. 14. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Május első felében hívja össze a kormány a Magyar Állandó Értekezletet (MÁÉRT) – derült ki Kovács László külügyminiszter válaszából, amelyet Csapody Miklós (MDF) interpellációjára adott.
Medgyessy Péter miniszterelnök tolmácsának kormányzati megbízását vetette fel azonnali kérdés formájában Répássy Róbert (Fidesz). A politikus azt firtatta: miért írt ki a kancellária olyan pályázati feltételeket, amelyeknek csak a kormányfő tolmácsának családi vállalkozása felelt meg. – A miniszterelnök úr jogi vagy erkölcsi magasabb mércéjének felel meg az a verseny, amelyben csak egy pályázó tehet ajánlatot, ráadásul az, amelyik saját nyilatkozata szerint nyolc éve áll munkakapcsolatban Medgyessy Péterrel? – tette fel a kérdést Répássy. Kiss Péter kancelláriaminiszter azt állította: a feltételként szabott fordítói kamarai tagságot az ajánlat beadásáig kellett megszerezniük a pályázóknak, így erre mindegyik cégnek lehetősége volt. Arról is szólt: a győztes cég ajánlata volt a legolcsóbb. Megjegyezte: Bereczky Tamás nem Medgyessy Péter tolmácsa, hanem kitűnő szakember, aki Antall József, Horn Gyula volt kormányfők és Torgyán József korábbi agrárminiszter mellett is dolgozott, és fordít Mádl Ferenc államfőnek is.
A parlament történetében 2001. április 16-án, Mádl Ferenc köztársasági elnök és Áder János akkori házelnök jelenlétében hangzott fel először a kaddis, a gyászmise a Tisztelt Házban – mondta tegnap napirend előtt Pokorni Zoltán (Fidesz) a holokauszt-emléknapra emlékezve. Hangsúlyozta: a holokauszt a magyar nemzeti történelem része. Magyar embereket öltek meg, és akik ebben segédkeztek, azok közül nem egyen magyarok voltak. Pokorni javaslatára a parlament néhány másodperces csenddel állított emléket az áldozatoknak.
Az Országgyűlés többsége elutasította annak a fideszes indítványnak a tárgysorozatba vételét, amely az idei költségvetés módosításával kiegészítő támogatást kezdeményezett a helyi önkormányzatok bérkiadásaihoz. Az ellenzéki képviselők szerint erre azért lenne szükség, mert a települések nagy része nem képes fedezni a közalkalmazotti béremelések költségeit. Elvetette a Ház azt a szintén fideszes határozati javaslatot, amelynek lényege: legkésőbb az év végéig a kormánynak az Országgyűlés elé kellene terjesztenie azokat a törvényi módosításokat, amelyek következtében a nyugdíjak megőrzik reálértéküket uniós tagságunk után is.
A parlament megszavazta a képviselők a fizetési, illetve értékpapír-elszámolási rendszerekben történő teljesítés véglegességéről szóló törvényjavaslatot. Az ellenzék tartózkodása mellett elfogadták a családon belüli erőszak megelőzését célzó nemzeti stratégiáról szóló határozatot. A parlament tegnap megválasztotta a Postabank konszolidációját vizsgáló bizottság tisztviselőit. A honatyák lefolytatták a nemzeti és etnikai kisebbségi szervezetek költségvetési támogatásáról szóló határozati javaslat vitáját. Folytatták a kórháztörvény általános vitáját, valamint a Magyar Fejlesztési Bank működésének módosítását célzó javaslat részletes vitáját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.