A támadásban a Reuters hírügynökség egy ukrán operatőre halt meg és három másik munkatársa megsebesült; támadás után nem sokkal belehalt sebesüléseibe a Telecinco spanyol magántévé egyik operatőre is. Ugyancsak tegnap érte támadás az Al-Dzsazíra arab hírtelevízió bagdadi irodáját.
A brit kormányfőnek sikerült rávennie a tegnapi belfasti csúcsértekezleten az amerikai elnököt annak nyilvános kijelentésére, hogy az ENSZ-nek alapvető szerepet kell adni a háború utáni iraki rendezésben, a két vezető sajtóértekezletén azonban jórészt homályban maradt e szerep pontos mibenléte. Fő elemeiben körvonalazódott azonban a háború utáni rendezésnek a két szövetséges hatalom által elképzelt menetrendje. George Bush előző este érkezett Észak-Írországba, hogy Tony Blairrel elsősorban az iraki rendezésről, de emellett az izraeli– palesztin válságról és Észak-Írországról is tárgyaljon. A keddi tárgyalások után, a Belfasthoz közeli Hillsborough kastélyban tartott közös sajtóértekezleten Blair kijelentette: az új Irakot nem a szövetségesek, és nem az ENSZ fogja kormányozni. A brit kormányfő azt mondta: a szövetséges erők egy nappal sem maradnak tovább Irakban a szükségesnél.
Az ENSZ szerepére vonatkozó sokadik kérdésre, a témát mintegy lezárva Bush azt mondta: „az alapvető szerep azt jelenti, hogy az ENSZ-nek alapvető szerepe lesz”. Az amerikai elnök a Szaddám Huszein ellen megkísérelt újabb légitámadásról azt mondta: nem tudja, hogy az iraki államfő túlélte-e a támadást, de azt tudja, hogy az ország felett már alig van ellenőrzése.

A Kondorosi Csárda még egy utolsó esélyt adott a rongálónak