Lapunk 2002. augusztus 2-i számában a Százmilliókat herdált el a Malév elnöke?, a Közpénzből tették jóvá a Malév-elnök ballépését, valamint a 2002. augusztus 22-i számban a Valóban milliókért felel Huszty András című cikkekben
– azt a valós tényt, hogy Huszty András a Magyar Fejlesztési Bank Rt. elnökeként nem hozott külön döntést a vásárlást követően a megszerzett vagyonról, abban a hamis színben tüntettük fel, hogy ezzel kötelezettségmulasztást követett volna el. A valóságban a döntési jogok a Trezorg Kft.-hez kerültek át.
– Azt a hamis látszatot keltettük, hogy az ügyben Huszty András döntése nyomán 400 milliós kár keletkezett volna az MFB Rt.-nél.
– A cikk címeivel azt a hamis látszatot keltettük, hogy a Malév Rt.-nek bármilyen köze lett volna a cikk tartalmához, mivel a valóságban a cikk témája nem kapcsolódik a Malév anyagi helyzetéhez.
– Valótlanul állítottuk, hogy a ’96 augusztusában a bank által vásárolt eladhatatlan eszközöket már az Orbán-kormány által kinevezett vezetésnek kellett leírnia, s így a mai áron csaknem 400 millió forintos kárt az adófizetőknek kellett kiegyenlíteniük, ezzel szemben miután az ingóságokat a bank kizárólagos tulajdonában álló Trezorg Vagyonkezelő Kft. vásárolta meg, a bank a vagyonából azt nem írta le, és 400 millió forintos kár sem keletkezett, csupán az eszközök értékében időarányos amortizációs értékcsökkenés következett be.
– A valóságot torzítottuk azon állítással, hogy a pénzintézetnél Huszty András MFB-s regnálása alatt egyáltalán nem foglalkoztak a megszerzett javakkal, ugyanis a vagyon kezelése a Trezorg Vagyonkezelő Kft. feladata volt;
– ugyanígy azzal az állítással is, hogy az Erős János vezette csapat máris lépéseket tett a helyzet rendezésére, mivel a vagyontárgyaknak a Kincstári Vagyonkezelő Igazgatóságnak történő átadása, illetve azok értékesítése iránt a kft., illetőleg annak jogutóda intézkedett.
– Azt pedig valótlanul állítottuk, hogy a megvásárolt ingókra kötött ’98-as bérleti szerződést fel is bontották.
– Végül pedig azzal is a valóságot torzítottuk, hogy lapzártáig az MFB illetékesei nem reagáltak a Magyar Nemzet megkeresésére, mivel a válaszadásra a többnapos ünnep előtti egyetlen munkanap állt rendelkezésükre.

Szellemváros lett az egykori sármelléki laktanya – fotó