A törvény lényege, hogy az Állami Számvevőszék a közpénzek felhasználását a szerződés teljesítésében közreműködő valamennyi gazdálkodó szervezetnél vizsgálhatná, valamint, hogy az állami pénzek felhasználásának nyilvánosságra hozatalát az üzleti titok nem korlátozhatja.
A parlament döntött tegnap az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnál, illetve más kormányzati szerveknél történt adatmásolást kivizsgáló országgyűlési bizottság tagjairól is. Az úgynevezett Postabank-bizottság egyelőre még nem állhatott fel, mert a Magyar Szocialista Párt nem delegált tagokat a testületbe.
Napirend előtt több felszólaló kitért a hét végén, április 12-én sorra kerülő, az európai uniós csatlakozásunkról szóló ügydöntő népszavazásra. Varga Mihály (Fidesz) a kormány munkanélküliség-ellenes lépéseit sürgette. Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezető-helyettese az azonnali kérdések sorában többek között arról beszélt, hogy az informatikai minisztérium közigazgatási államtitkárának, Rácz Zsoltnak volt ügyvédi irodája alvállalkozóként vesz részt a hírközlési törvényt előkészítő 431 milliós projektben. Rogán emlékeztetett arra, hogy Kiss Elemér kancelláriaminiszter az év elején ugyanilyen ügy miatt kényszerült távozni posztjáról.
Kovács Kálmán, az informatikai tárca vezetője válaszában tagadta, hogy bármilyen megbízásban közreműködne a Sarkadi és Társai Ügyvédi Iroda. Répássy Róbert (Fidesz) interpellációjában azt állította, hogy a büntető törvénykönyv módosítása miatt a bíróságok mintegy ezer, többségükben visszaeső bűnözőt bocsátanak feltételesen szabadlábra. Az ellenzéki politikus szerint ezzel burkolt formában, de valójában amnesztiát hirdetett meg a kormány.

Egy meteorológus elárulta, napsütésben vagy bőrig ázva borangolhatunk-e Miskolcon