International Herald Tribune
A demokrácia Irakban éveket is igénybe vehet, mondják sokan címmel a globális amerikai lap azt írja, hogy akár hat évig is eltarthat, amíg a közel-keleti országban biztonságos alapon megteremtődhet a demokrácia. Az amerikaiak attól tartanak, hogy ha most demokratikus választásokat tartanának, akkor a síita többség elnyomó teokráciát hozna létre, amit az utcán tüntetők már követelnek.
The Guardian
Az Amnesty International nevű londoni emberjogi szervezet legújabb tanulmánya szerint az Egyesült Államokban az emberölésben bűnösnek talált feketéket tizenötször nagyobb gyakorisággal ítélik halálra, mint a fehéreket. A szervezet szerint az amerikai esküdtszékek döntésében a faj fontos tényezőt jelent, amit az amerikai igazságügy-miniszter az ezt alátámasztó statisztikai adatok ellenére tagad – olvasható a baloldali brit lapban.
Independent
Jay Garner, Irak amerikai kormányzója kijelentette, hogy a jövő héten már megalakulhat az új kormány, de azt nem mondta, hogy kik lennének tagjai, vagy azt, hogy az új kormánytagokat miként választják ki. Miközben hangsúlyozta, hogy Amerika és Nagy-Britannia Irak népére bízná saját sorsának eldöntését, Garner tábornok aláhúzta, hogy egy iszlám kormány nem egyeztethető össze a demokrácia elveivel.
Gush Shalom
Uri Avneri, az alternatív Nobel-békedíjas izraeli közíró és békeaktivista szervezetének honlapján közzétett, Abu Abu ellen címmel írt cikkében elemzi az Arafat (Abu–Amar) és Mahmúd Abbász (Abu– Mazen) közötti harc lényegét, amely a palesztin nép sorsát határozza meg. Avneri hangsúlyozza, hogy a palesztinokat Izrael létükben fenyegeti etnikai tisztogatással vagy hatalom nélküli, bantusztánszerű enklávékba zárással. Hamis Izraelben és a világ számos országában sok újságírónak az a beállítása, hogy a két vezető közötti választás eldőltével befejeződik a palesztinok nemzeti harca. Hatalmas nemzeti harcra van szükség ahhoz, hogy egy független palesztin állam jöjjön létre Ciszjordániában, a Gázai- övezetben és Kelet-Jeruzsálemben. Arafat elengedhetetlenül szükséges ehhez a harchoz, míg Mahmúd Abbász egy olyan miniállam vezetője tud lenni, amelynek demokratikus és átlátható kormányzása van. Abbász szerint az intifádát nem szabadna folytatni, mert az árt a palesztin népnek. A harc helyett tárgyalni kellene. Ellenfelei viszont meg vannak győződve arról, hogy az Egyesült Államok soha sem gyakorol nyomást Izraelre, mert ügynökei irányítják Washingtont is. Avneri szerint mindkét emberre szükség van mindaddig, ameddig a palesztinok meg nem kapják államukat, mint ahogyan azt a zsidók megkapták. Mindkét népcsoport létérdekének tekinti saját államát.

Gólyafiókák életét mentették meg Kocséron – videó