SÜDDEUTSCHE ZEITUNG
A müncheni napilapnak az athéni EU-csúcsról írt cikkében a fő hangsúlyt az iraki háború miatti görög harag és Brüsszel egységes EU-külpolitikát akaró igyekezete kapja.
INDEPENDENT
„Először Irakra került a sor, amely Izrael legerősebb ellenfele, tömegpusztító fegyverek birtokosa, amelyekből semmit nem találtak. Most Szíriára, Izrael második legerősebb ellenfelére kerül a sor, amelynek tömegpusztító fegyverei vannak – legalábbis ezt állítja Bush elnök” – kezdi cikkét Robert Fisk, a független brit lap közel-keleti tudósítója, aki így folytatja: „De egyetlen szót sem hallunk Izraelről, a tömegpusztító fegyverek ezen birtokosáról.” Fisk felteszi a kérdést: mi van akkor, ha Szíria tényleg szállított gázálarcot Iraknak? Miért ne küldhetne egy arab ország a másiknak gázmaszkot akkor, ha törvénytelen támadás éri? És miért ne mehetnének szíriai önkéntesek Irakba? Vajon amerikai önkéntesek nem repülnek százával Izraelbe, hogy részt vegyenek Izrael éppen aktuális valamelyik háborújában? Fisk szerint Szíriáról összevissza hazudoznak. Mint a New York Times is, amely azzal a monstre hazugsággal jött elő, hogy Libanonban a Hezbollahnak tízezer rakétája van.
DAILY TIMES
Rumsfeld amerikai hadügyminiszter könnyen megállíthatta volna a fosztogatást Irakban, ha – a hágai egyezmény 43. cikkelye alapján – engedélyezi, hogy az iraki rendőrök lelőjék a fosztogatókat, írja a pakisztáni lap vezércikkében, amely emlékeztet arra, hogy Burmában 1945-ben, Rangoon elfoglalásakor a megszállók azonnal átvették a bankok és középületek védelmét, mert a megszállóknak ez a feladatuk. Ehelyett Rumsfeld példátlan módon azokat a tudósítókat szidalmazta, akik a fosztogatásról be mertek számolni.
THE NEWS INTERNATIONAL
A világ legismertebb emberjogi szervezete, a londoni székhelyű Amnesty International nyilatkozatot adott ki, amely szerint az amerikai és brit haderők nagyobb védelemben részesítik az iraki olajmezőket, mint az iraki népet.
COUNTER PUNCH
A háború alatt még a korábbi népszerűségi rekordjait is messze túlszárnyaló amerikai, baloldali értelmiségi lap elemzése szerint az Egyesült Államok mostani iraki inváziója tökéletesen beleilleszkedik Washington korábbi, befolyásnövelésért folytatott háborúiba: Korea, Fülöp-szigetek, Kína, Olaszország, Görögország, Albánia, Irán, Guatemala, Indonézia, Kuba, Thaiföld, Laosz, Kongó, Peru, Dominikai Köztársaság, Vietnam, Kambodzsa, Chile, Nicaragua, El Salvador, Líbia, Panama, Grenada, Perzsa-öböl, Irak, Szerbia, Afganisztán, Szudán és ismét Irak.

Megrázó képek kerültek elő az M5-ös autópályán történt brutális balesetről