Egyes pártok és politikai körök tagjai, akik hazafiaknak tüntetik fel magukat, a kábítószer-maffiához tartoztak, közölte. Többüket már a terhelő adatok alapján letartóztatták. Neveket azonban nem árult el. Mindebből az következik, hogy a merényletet nem is tekintik egy bűnbanda akciójának – bármekkora és bármilyen hatalmas is legyen az –, hanem egy szélesebb, összehangolt hadműveletnek.
A szerb miniszterelnök bejelentette, hogy a rendkívüli állapotot feltehetőleg a pravoszláv húsvét (április 27-e) előtt – nagycsütörtökön vagy nagypénteken – feloldják. Ezt fogja javasolni kormánya Natasa Micsics házelnöknek, megbízott államfőnek, aki formálisan meghozza majd a döntést. Úgy értékelt, hogy az ország már nincs veszélyben. Még annak ellenére sem, hogy az egyik vádlott, a zimonyi klán vezetője, a feloszlatott különleges alakulatok volt parancsnoka, Milorad Lukovics Legija még szökésben van. Vladan Batics igazságügy-miniszter is hasonlóképpen nyilatkozott: a rendkívüli állapot megszüntetése nem függ attól, hogy mikor fogják el Legiját. Batics is hosszasan beszélt a Djindjics elleni gyilkos merénylet „politikai felelőseiről” is. Amikor „egyes pártok” ilyen értelmű tevékenységére utalt, nem volt nehéz felismerni köztük Kostunica Szerbiai Demokrata Pártját (DSS). A DSS elutasítja, hogy politikai felelősség terhelné a merényletért.
A rendőrség közben hozzáfogott megtisztítani saját sorait. Bizonyítékokat kell találni a beépített emberek ellen, s fel kell fedni kilétüket. Előfordulhat ugyanis, hogy azok a rendőrök, akik eddig a bűnszövetkezetekkel együttműködtek, most munkájukat végezve részt vesznek a maffiózók elleni hajszában.
Kiszivárogtatott információk szerint a hágai törvényszék új vádiratokat készít. A listán rajta lesz már Jovica Sztanisics, Milosevics titkosszolgálatának vezetője, és Franko Szimatovics, a különleges alakulatok első parancsnoka, aki részt vett a rossz hírű hadtest megalakításában is. Dusan Mihajlovics szerb belügyminiszter szerint Veszelin Sljivancsaninnak nincs oka menekülni a törvényszék elől, mert őt nem terheli felelősség a vukovári vérengzésért (1991-ben Ovcsarában 260 civilt mészároltak le). A szerb rendőrség eredményes nyomozást folytatott ebben az ügyben is, hangoztatta Mihajlovics, aki megismételhette, hogy tisztázták a Djindjics elleni merénylet részleteit is, a közvetlen elkövetők börtönben vannak, sokan már beismerő vallomást tettek, beleértve azt is, aki a miniszterelnökre lőtt.
Moszkva kiszolgáltatja az orosz fővárosba menekülő Mira Markovicsot és Marko Milosevicset, Milosevics feleségét és fiát, akik ellen elfogatóparancsot adtak ki – közölte a Danasz hetilap. Hivatalosan még semmit sem közöltek, még azt sem, hogy megérkezett-e a kiadatási kérelem. Milosevics fiát a bűnszövetkezetekkel (az Interpol kiadta az elfogatóparancsot ellene), feleségét pedig a Sztambolics-gyilkossággal hozták összefüggésbe. Ivan Sztambolics volt szerbiai elnököt ma délután temetik a belgrádi Topcsideri temetőben a legmagasabb állami és katonai tiszteletadással. Mint emlékezetes, a politikust 2000. augusztus 25-én a különleges alakulatok öt tagja elrabolta, majd a Fruska Gorában kivégezte. A gyilkosság mögött a gyanú szerint a Milosevics házaspár állt.

Tanulás kamaszoknak: 5 zseniális trükk, amitől maguktól fognak leülni tanulni