Kis-balatoni bringakörút
Húsz kilométer hosszú kerékpárút megépítését tervezi a Kis-Balatonnál a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. Nádor István igazgató szerint a „bringakörút” kiváló lehetőséget nyújt ahhoz, hogy a Kis-Balatonhoz vonzódó turisták környezetbarát járművön közelítsék meg a természetvédelmi körzet nevezetességeit, megismerkedjenek a Kis-Balaton történelmével, néprajzával, a Közép-Európában egyedülálló vízvédelmi rendszerrel és a táj természeti értékeivel. Emlékezetes: a „Nagy-Balatont” már csaknem körbe lehet kerekezni az utóbbi években megépült új bicikliúton. (G. J. A.)
A miniszter megérti a tiltakozókat
Környezetvédelmi és vízügyi miniszterként rendkívül fontosnak tartom, hogy a hazai közszolgálati médiában fontos helyet kapjon a környezetvédelem – szögezte le Kóródi Mária, a Védegylet és más szervezetek „Baló-világ” mottóval, a múlt héten tartott demonstrációjára reagálva. A zöldek azért tüntettek, mert a köztévé környezetvédelmi műsorokat szüntetett meg. A miniszter kifejtette: megérti a tiltakozókat, ám jó hír, hogy a tárca tárgyalásokat folytat a Magyar Televízióval egy együttműködési megállapodásról. (MN)
Költöző madarak Irak felett
A magyar költöző madarak közül sok már hazaérkezett, mások – mint például a sárgarigók és székicsérek, melyeknek Irak felett repülve kéne Magyarországra visszatalálniuk – késlekednek. A háborúról szóló tudósításokban nem sok szó esik a madarakról, általában a környezetről, pedig van ok az aggodalomra: az 1991-es Öböl-háború óriási természeti pusztítást okozott. A bombázások füst- és fényhatásai megzavarhatják az éjjel repülő madarakat, amelyek a hirtelen „kifényesedett” éjszakában utat tévesztenek, mivel nem látják jól a tájékozódás alapjául szolgáló csillagokat. (greenfo.hu)
Gyújtogattak az állatvédők
Az Animal Liberation Front „földalatti” állatjogi szervezet magára vállalta a felelősséget, a pénteken kora hajnalban történt tűzeset kapcsán, melyet szándékos gyújtogatás okozott egy tigris- és leopárdhúst illegálisan árusító chicagói üzletben. Az eset egy nappal az után történt, hogy egy férfit letartóztattak tigrisek és leopárdok megöléséért és húsuk eladásáért a Czimer Marketnak. A 37 éves William Kapp nevelőtiszt és állatpreparátor két és fél év vagy még hosszabb börtönbüntetésre számíthat. Az állatvédők a tüzet a boltnak abban a termében gyújtották, ahol az egzotikus állatok húsát készítették elő és tárolták. (zoldmagazin.com)

A Kondorosi Csárda még egy utolsó esélyt adott a rongálónak