TAGES-SCHAU
Csökken a magyarországi kormányzó párt népszerűsége címen a német lap a kormányzó pártot megrázó botrányokról ír, de ugyanakkor hangsúlyozza, hogy az MSZP népszerűségveszteségéből a Fidesz alig húzott hasznot.
*
A bukaresti Medgyessy–Nastase találkozóról a lap Hűvös ceremónia alcímen tudósít, és kitér az aradi szoborcsoporttal kapcsolatos fiaskóra.
*
Kertész Imre Felszámolás címen bemutatott regényében számára új technikát alkalmaz. A regény két idősíkban játszódik: a korai kilencvenes években és a késő Kádár-korban.
DIE PRESSE
Tony Blair harmadik útja már nem egészen időszerű címmel a vezető osztrák lap Medgyessy Péterrel készített interjújában a miniszterelnök az ellenzékre panaszkodik, mert az nem viszonozza ároktemetési szándékát. A Fidesz folyamatosan támadja a kormányt, ellenségeskedést és gyűlöletet kelt, de nem gyakorol tárgyilagos bírálatot. Az MSZP ideológiai újítását abban jelöli meg, hogy az a hagyományos szociáldemokrata és liberális értékek keverékéből áll, amit „zöld” értékek egészítenek ki. Az állam legfontosabb feladata, hogy visszahúzódjon, de a társadalomnak esélyt adjon.
ILTALEHTI
A mérsékelten baloldali finn napilap Új berlini fal, új auschwitzi kerítés címmel, „A palesztinok a masszív biztonsági kerítés mögött, mint egy börtönben” alcímmel fényképekkel ellátott, majd’ kétoldalas terjedelmű cikkben foglalkozik az Izrael által épülőfélben lévő, a palesztinokat körbezáró betonfalakkal és szögesdrótokkal. A palesztinok szerint a falak és kerítések miatt a palesztinok földjük 5,6 %-át vesztik el. Az izraeli források szerint eddig 142 km hosszúságú kerítést és 8 kilométernyi betonfalat húztak fel. A palesztinok szerint a kerítés hosszúsága 400, a betonfalé 100 kilométer. A kerítések mintegy kétmillió palesztint fognak körbezárni, de közülük is 245 ezren még a többi palesztin területektől is elzárva, a kerítések vonala által kialakított „zsebekben” lesznek kénytelenek élni. A cikk ismerteti a kerítéseknek a palesztinok számára okozott nehézségeket: munkanélküliség, mivel a fal okozta akadályok miatt 60 százalékuk elvesztette munkahelyét, a gazdák közül sokan nem tudnak átjárni termésük betakarítására, több iskolába lehetetlenné vált – szintén a közlekedési nehézségek miatt – az intézmény rendszeres működése, sokak az addig közeli kórházba most több mint negyven kilométeres kerülő úton tudnak eljutni. Karoline Clarinval, a Vöröskereszt svájci munkatársa a finn lapnak elmondta: „A megszállók munkáját végezzük (ti. a Vöröskereszt). A nemzetközi egyezmények szerint ugyanis a megszállóknak kellene gondoskodniuk a területen maradt emberek élelméről, vízellátásáról és az egészségügyről.”

Jön az energiaital-tilalom, de több koffeintartalmú ital megússza ezt