THE WASHINGTON TIMES
A CIA több millió dollárt költ egy olyan videojáték kifejlesztésére, amely segíti az elemzőket abban, hogy beleképzeljék magukat a terroristák gondolkodásába, értesült az amerikai főváros konzervatív lapja.
THE MIAMI HERALD
A hadseregek törékeny intézmények, és – függetlenül erejüktől – könnyen megtörhetők, írja a Miamiban megjelenő lap, amely szerint 20 évig tartott az amerikai hadsereg felépítése Vietnam romjaiból. Két év alatt azonban a jelenlegi honvédelmi miniszter és polgári tanácsadói szinte mindent megtettek, hogy ezt a hadsereget szétverjék. Miként adnak számot a történelemnek azon hibákról, amelyek e nagy nemzetet meggyengíthetik éppen akkor, amikor meg akarja nyerni a terrorizmus elleni háborút? Hogyan kell egy hadsereget megtörni? Elsősorban halálra kell dolgoztatni, el kell hanyagolni a képzést és oktatást, hangsúlyozza a floridai lap, amely Rumsfeld és csapatának további hibáit is elemzi.
INDEPENDENT
„John Bolton, a fegyverkorlátozásért felelős amerikai államtitkár és Donald Rumsfeld Izrael-barát neokonzervatív klikkjének egyik tagja éppen tanúskodott a Szíria felelősségre vonása nevet kapott törvény kifejezetten Izrael-barát szponzorai előtt” – kezdi cikkét a független brit lap sztárújságírója, Robert Fisk. Bolton azzal vádolta Szíriát, hogy szarin ideggázt tárol és biológiai fegyverek kifejlesztésén dolgozik. Amihez Eliot Engel kongresszusi képviselő hozzátette, hogy nem lenne meglepődve, ha az Irakban meg nem talált tömegpusztító fegyverek ma Szíriában lennének. A Nyugati hírszerző szolgálatok hazugságai, csínytevései és mítosza címen írt cikkében Fisk hangsúlyozza: Bolton egyszer már minden alap nélkül állította, hogy Kuba biológiai fegyverprogramon dolgozik. Most Szíriát vádolja. Valójában az ilyen badarságok Izrael mítoszgyártó hírszerző szolgálataitól származnak – miközben Izraelnek ténylegesen vannak tömegpusztító fegyverei.
GULF NEWS
A vietnami háború óta 30 éven át foglalkoztak amerikai elnökök a Közel-Kelettel. Ezen idő alatt az Egyesült Államok több külföldi és katonai segélyt küldött a Közel-Keletre, több életet vesztett ott, mint bárhol máshol a világon. Ennek ellenére az Egyesült Államokban semmiféle országos vita nem bontakozott ki a Közel-Keletről, írja az Egyesült Arab Emírségek lapjában az amerikai Arab– Amerikai Intézet tekintélyes vezetője, James J. Zogby. Mivel az eddigi amerikai politika kudarcot vallott – beleértve a legutóbbi iraki megszállást és az amerikai hozzáállást a palesztin–izraeli konfliktushoz –, a nemzetnek vitát kellene folytatni az Egyesült Államok közel-keleti politikájáról. Az egész arab világban meg kellene változtatni az emberek véleményét Washington politikájáról, amihez magának az amerikai politikának kellene megváltoznia, hangsúlyozta Zogby.

Rendhagyó árverés – melltartók és bugyik milliós tételben a NAV kínálatában