THE OBSERVER
Kijózanító figyelmeztetés az iraki békefenntartóknak, ami a Koszovóban állomásozó nemzetközi erővel történt, jelenti a baloldali brit Guardian vasárnapi kiadása. Az évekkel ezelőtt megváltókként ünnepelt ENSZ-erőkre ma a koszovóiak már ellenségként tekintenek, akiknek a prostitúción és a bűnözésen kívül nem sok mindent „köszönhetnek”. Koszovónak ugyanis mindenekelőtt függetlenségre van szüksége, amit máig nem kapott meg.
THE NEW YORK TIMES
Nem akar elülni a malajziai miniszterelnöknek az iszlám államok putradzsajai konferenciáján tartott, számos nyugati fővárosban antiszemitának bélyegzett beszéde miatti felháborodás. A vezető amerikai lap szerint kétséges, hogy a beszéd, vagy az aggasztóbb-e, hogy az összegyűlt királyok, elnökök és emírek egyöntetűen tapsoltak Mahathirnak. Amikor az izraeli politikusoknak a beszéd hallatán Hitler jutott az eszükbe, a jemeni külügyminiszter értetlenségét fejezte ki, hiszen szerinte Mahathir tényekről beszél, ugyanis „izraeliek és zsidók kezében van a világ gazdaságának és médiájának legnagyobb része”. A lap az Európai Uniót is bírálja, amely hivatalosan nem ítélte el Mohamed Mahathir beszédét.
EXPRESSEN
A svéd lap vezércikkében felháborítónak tartja, hogy az Egyesült Államok csak „gondterhelt motyogással” reagál a Saron-kormány által épített falra, amely egy „mini-Palesztinát” falaz be. A lap felteszi a kérdést, hogy az Egyesült Államok miért nem vonja meg a segélyeket Izraeltől, amelynek egyetlen szavát nem lehet elhinni, amikor azt ígéri, hogy később a fal nyomvonalát megváltoztathatja.
HELSINGIN SANOMAT
A finn TNS közvélemény-kutató intézet felmérése szerint a finnek rendkívül kritikus módon viszonyulnak Washington politikájához, olvasható a vezető finn lapban. A finnek 71 százaléka szerint az Egyesült Államok kizárólag saját érdekeit nézi és csak 5 százalékuk szerint cselekszik az USA az egész világ érdekében. A finnek 60 százaléka szerint Bush ténykedése a világot veszélyesebbé tette.
DAILY TELEGRAPH
Washington azonnali NATO-tanácskozást sürgetett mára azután, hogy az Egyesült Államokban növekszik az aggodalom az Európai Unió által tervezett európai haderő miatt, mivel az aláássa az észak-atlanti katonai szövetséget. Washingtont különösen megdöbbentette az, hogy London az ügyben a francia–német védelmi terveket támogatja. Nicholas Burns, az Egyesült Államok NATO-nagykövete szerint az unió katonai autonómiára törekvése a NATO jövőjét veszélyezteti.

Hajmeresztő szökési terv Esztergomban