Nem sikerült emelkedést összekovácsolniuk az európai és az amerikai börzemutatóknak sem. Nyugat-Európában a technológiai szektor került a legerősebb eladási nyomás alá. Az elemzők azt jelezték, hogy a dollár/euró kurzus gyengülése nem tesz jót a tőkepiaci szereplőknek, így a befektetők kivonják tőkéjüket, ez okozza a sajátságos, világméretű eróziót. A szakértők arra is rámutattak, hogy a gyengülés nem az egyesült államokbeli és európai tőzsdék sajátsága, hiszen tegnap Tokióban a Nikkei 225 index átesett a 10 ezer pontos küszöbön is, sőt ez alatt is zárt.
Az európai árfolyamesés egyik nagy vesztese a Siemens lett, mert a Merrill Lynch a jelenlegi 55 eurós/ share (részvény) feletti árfolyamot túlértékeltnek tartja.
A Mygar index csupán 0,49 százalékot gyengült, de mégis számottevő volt a piac eróziója, ezt onnan lehetett észrevenni, hogy összesen nyolc papír tudott drágulni. A nap nyertese az OTP lett 2327 darabos forgalmával és 0,9 százalékos erősödésével. A banki részvények mellett drágultak a BorsodChem-, a Fotex-, a Zwack- és a Démász-részvények is. Komolyabb gyengülést szenvedett el viszont a három százalékkal beeső Matáv, az Egis és a Graphisoft. Meglepetésre a Richternek sikerült semlegesen, árfolyamváltozás nélkül zárnia a furcsa napot.
Tegnap délután a BÉT zárása előtt, a monetáris tanács ülése után a bankközi devizapiacon a forint némileg erősödött a nyitáskori értékéhez képest, azaz 8,77 százalékon állt a sáv erős oldalán, 13 bázisponttal erősebben a korábbi zárószintjénél – írta az MTI–Eco.
20 lányt ejtett túszul egy balassagyarmati testvérpár