A Mol-kibocsátás kapcsán az elemző elmondta: nagy rohamra számítanak a tengerentúlon, hiszen a magyar olajipari cég Kelet-Közép-Európa leghíresebb és legeredményesebb társasága. A 7100 forintos maximumárról az elemző azt mondta, hogy ez az ár ugyan némileg magasabb a vártaknál, de nem sokkal tér el a korábbi 7000 forintos maximált ártól.
A BUX tegnap 36 pontos emelkedéssel nyitott, majd egyre lejjebb és lejjebb csúszott, végül 166 pontos csökkenéssel, 9205 ponton zárta a napot. A forgalom 9,8 milliárd forintra ugrott, amit az indukált, hogy az OTP piacán igen erőteljes eladási nyomás jelentkezett, így a banki papírok 4,3 százalékkal gyengültek. Visszaesésben volt a napokban kibocsátott és tőzsdére vitt FHB is. Sokak meglepetésére a Forrás osztalékelsőbbségi papírok viszont 61 forinttal drágultak. Brókerek szerint a Forrás-részvények erősödését az okozta, hogy a Cartographia Rt. eladása kapcsán a befektetők arra számítanak, hogy jelentős osztalékot fizet majd a társaság.
A nemzetközi tőkepiacokon viszont napközben javában emelkedtek az árfolyamok, a DAX- és az FTSE-mutatók délelőtt egy százalék feletti pozitív elmozdulásokat is mutattak, de az amerikai októberi meglepetésre rendkívül erősen, 3,3 százalékkal nőtt a tartós fogyasztási cikkek rendelésállománya. Elemzők mindössze 0,6 százalékos emelkedést vártak a szeptemberi felülvizsgált 2,1 százalékos növekedést követően. A Michigan Egyetem november végi fogyasztói hangulatindexe 93,7-es értéket ért el a hó közepi előzetes 93,5 után. Október végén az index 89,6-ot jelzett, az elemzők 94,0-et vártak novemberre. Elsősorban az erősebb makrogazdasági adatok nyomán, valamint a munkapiac élénkülési jelei hatására novemberben az adatok tanúsága szerint tovább szilárdult az amerikai fogyasztói bizalom.
Kanada lehet az Egyesült Államok 51. tagállama?