Egyre lentebb és lentebb csúszik a BUX, a befektetők tegnap már nem voltak nyugodtak, hiszen a nemzetközi geopolitikai helyzet felforrósodása, a nyersanyagárak jelentős drágulása, valamint az európai tőkepiacok gyengülése pesszimista hangulatot okozott a magyar parketten. Bár a Wall Street nyitáskor nem a várt lassulással reagált az isztambuli eseményekre, az elemzők azt hangoztatták, hogy a későbbiek során a trend valószínűleg megfordul. Az Merrill Lynch szakértője jelezte, hogy a Hewlett Packard szerdai tőzsdezárás után publikált negyedéves gazdálkodási adatai igen kedvezők lettek, a hardvergyártó cég 862 millió dolláros nettó eredményt jelentett, szemben a bázisidőszak 390 millió dollárjával. A vállalat árbevétele 10 százalékkal nőtt, a jó teljesítmény hátterében a PC-üzemág nyeresége és a fellendülő nyomtatóeladás áll. Befektetők rámutattak a HP eredményei láttán, hogy a csipgyártók és a PC-piac meglódult, ezt várják már több éve a befektetők.
Az amerikai emelkedéseket segítette a Conference Board által közzétett – a vártnál jobb – konjunktúramutató is. A gazdaságkutató társaság szerint az USA konjunktúrája 0,4 százalékkal emelkedett októberben, de az elemzők a mutató 0,2 százalékos emelkedését várták.
A magyar tőzsdén a negatív hatások eredményeként a BUX 164,18 pontos gyengüléssel zárt, a forgalom meghaladta a 13,79 milliárd forintot. A BÉT zárása után a brókerek megjegyezték, hogy némi pánikhangulat kezdett kialakulni, amit az európai piacok beesése okozott. A kereskedők elmondták: nagy eladási nyomás jelentkezett a Mol- és a Matáv-papírok esetében.
20 lányt ejtett túszul egy balassagyarmati testvérpár