Az árfolyamesés olyan erős volt, hogy még a blue chipek sem tudtak megbirkózni vele, ezt mutatta a Matáv 2,9 százalékos gyengülése, de nem sikerült emelkedést kicsikarnia magából az OTP-nek, sőt a Molnak sem. A BÉT-en csupán öt papír tudott emelkedni: az öt közül a három áramszolgáltató volt, valamint a Brau és a szintén sokat ócsárolt Pannonplast. A nap nyertese a Brau Union lett, bár a sörgyári cég részvényeinek ára napközben igen erőteljesen ingadozott, de végül 400 forintos emelkedéssel zárt. A Brau-részvények spekulációját az a bejelentés mozgatta, amit az Amstel tett: nevezetesen felfüggesztették a Brau-papírok felvásárlását.
A Mol közölte, hogy november 28-án lehívta a Deutsche Bank csoporthoz tartozó Matura GmbH-tól a 2001. március 5-én megkötött vételi opciót, amely a TVK 9,83 százaléknyi részvényének megvásárlására szólt. A Mol bejelentése szerint az olajtársaság közvetlen részesedése a korábbi 34,5 százalékról 44,3 százalékra növekedett a 24,67 milliárd forint jegyzett tőkéjű TVK Rt.-ben. A Molnak jelenleg vételi opciója van még a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. tulajdonában lévő, 8,02 százaléknyi TVK-részvényre. A TVK ára tegnap a hírre nem reagált, azaz a trendeknek megfelelően gyengült, de ennek mértéke nem érte el az egy százalékot.
A nemzetközi tőkepiacokon sem volt túl jó a hangulat, Frankfurtban és Londonban jobbára gyengültek a részvényárak, New Yorkban viszont mérsékelt növekedés keletkezett.
Háborút és százezrek halálát kívánja Magyar Péter tanácsadója