THE NARCO NEWS BULLETIN
A latin-amerikai kábítószer-háborúról és az ottani demokráciáról tudósító radikális, internetes amerikai napilap közli, hogy Alex Contreras Baspineirót, a lap újságíróját a rendőrség Bolíviába érkezésekor őrizetbe vette, és jegyzeteit lefényképezte. A cikkben olvasható, hogy mindezért az Egyesült Államokat és annak bolíviai nagykövetét, David Greenleet teszi felelőssé, mivel az amerikai hadsereg emberei irányítják a bolíviai hadsereget és rendőri erejét annak érdekében, hogy a népharag elől védjék Gonzalo Sánchez de Lozada elnököt. A cikk végén ez a figyelmeztetés olvasható: „Ne feledje, nagykövet, ha Contrerast bármilyen sérelem éri, ellene vagy akár Luis Gómez, a Narco Newsnak az Andok területi irodáját vezető hírfőnöke vagy Andrea Alípaz Arenas riporter, vagy bármilyen más forrás, illetőleg tudósító ellen bármilyen további atrocitást követnek el, azt úgy tekintjük és úgy járunk el az ügyben, mint mindannyiunk ellen irányuló támadást.”
SPIEGEL
Ariel Saron izraeli miniszterelnök súlyos vádakat fogalmazott meg Európával szemben, olvasható a német balliberális lapban. Az európaiak egyrészt antiszemiták, másrészt kormányfőik elfogultak a közel-keleti politikájukban. Saron figyelmeztetett arra a „veszélyre” is, hogy az EU-ban egyre nő a muzulmánok száma.
Szerb Antal 1937-ben írt regényének, az Utas és holdvilágnak európai „felfedezéséről” írva a Spiegel méltatja és megjegyzi, hogy a szerzőnek az olaszországi utazásról szóló könyvében gyakorlatilag nem érezhető az ottani fasizmus nyoma sem.
THE GUARDIAN
Gianfranco Fini, az olasz Nemzeti Szövetség vezetője, helyettes olasz miniszterelnök izraeli látogatását arra használja, hogy átformálja pártja neofasiszta imázsát, írja a baloldali brit lap. Fini 1994-ben Mussolinit a XX. század legnagyobb politikusának nevezte, majd nyolc évvel később visszavonta kijelentését, és az olasz diktátort elítélte azon faji alapú törvények miatt, amelyek mintegy hatezer olasz zsidónak a náci haláltáborokba való elszállításához vezetett. Fini mára Izrael leghangosabb támogatóinak egyike annak ellenére, hogy nemcsak az unió fejezte ki aggodalmát a ciszjordániai fal építése miatt, de a pápa is, aki kijelentette, hogy „a Szentföldön nem falakra, hanem hidakra van szükség”.
NEW STATESMAN
John Gray, az ismert oxfordi filozófus a baloldali brit értelmiségi folyóiratban azt írja, hogy Michael Howard, a brit konzervatívok új vezetője Thatcher eszméivel szembefordulva keménykezű, erős államot akar azért, hogy a globalizmus által bizonytalanná tett polgároknak védelmet nyújtson, ugyanis a választók az államban már nem annyira a piaci választás garantálóját látják, mint korábban.

Füstös szobák titka – ő küldte Gyurcsánynak a selyemzsinórt