THE GUARDIAN
Óriási botrány van kibontakozóban, olvasható a baloldali brit lapban, amely arról tudósít, hogy a spanyol El País című lapnak, majd a globális amerikai lapnak, az International Herald Tribune-nek is kiszivárogtatták az Európai Bizottság eddig még nyilvánosságra nem hozott reprezentatív, októberben végzett közvélemény-kutatásának eredményét, amely szerint az unió 15 országában a 7500 megkérdezett 59 százaléka Izraelt tekinti annak az országnak, amelyik a leginkább fenyegeti a világbékét. Az ilyen véleményt hangoztatók Izraelt Észak-Korea, Afganisztán és Irán elé helyezték, amikor azt kérdezték, hogy melyik ország fenyegeti leginkább a világ békéjét. (A kiszivárogtatott cikkből kiderül, hogy az Eurobarometer felmérése szerint a hollandok és a luxemburgiak voltak azok, akiknek legnagyobb része Izraelt tekinti a legveszélyesebb országnak, és hogy a részletes eredmények nyilvánosságra hozatala mára, hétfőre várhatóak. A megkérdezettek nyolcvan százaléka szeretné, ha az unió részt venne a közel-keleti rendezésben.) A Simon Wiesenthal Központ most azt követeli, hogy a felmérésben tapasztalható európai érzelmek miatt az Európai Uniót zárják ki az izraeli–palesztin békefolyamatból, vagyis a „kvartettből”, és azzal vádolta Európát, hogy a II. világháború óta a legnagyobb antiszemita kitörésnek lehet tanúja. A Guardian külpolitikai rovatának szerkesztője szerint a felmérés eredménye azt mutatja, hogy Európa népe rendkívül kritikus azzal a taktikával szemben, amit a Saron-kormány alkalmaz a mostani intifáda kitörése óta. Izraeli miniszterek újabban ahhoz ragaszkodnak, hogy a modern antiszemitizmus fogalmába belefoglalják az izraeli kormánynak a saját védelmére alkalmazott politikájának bírálatát is, mert szerintük az ilyen bírálat Izrael túlélése elleni nyílt támadás. Marvin Hier rabbi, a Wiesenthal Központ alapítója szerint a felmérés döbbenetes eredménye „szembeszáll a logikával és az a fantázia raszszista röpte, ami azt mutatja, hogy az európai társadalomba a háború vége óta bármelyik időszaknál jobban beágyazódott az antiszemitizmus”.
Az izraeli hadsereg parancsnoka azzal vádolta a Saron-kormányt, hogy az a mód, ahogyan a palesztinokkal bánik, pontosan a kívánttal ellentétes eredményekhez vezet és tovább fokozza az Izrael elleni gyűlöletet, valamint erősíti a terrorszervezeteket. Mose Jalon kijelentései azt mutatják, hogy a hadsereg és a kormány között igen mélyek a szakadékok.
THE JERUSALEM POST
Egy nappal a szélsőséges zsidó terrorista által meggyilkolt Rabin miniszterelnökre emlékező rendezvény előtt Tel-Avivban vandálok horogkereszteket festettek a Rabin téren álló Rabin emlékműre, jelenti az angol nyelvű jeruzsálemi lap.

Videón, ahogy Magyar Péter emberei elmenekültek az Origo kérdései elől a balhéba fulladó közgyűlésen