Haszonrealizálás törte meg a Budapesti Értéktőzsde emelkedő trendjét a hét közepén, a BUX 152 pontos gyengüléssel 9289 ponton zárt. A piac nem sokat teketóriázott, már reggel látni lehetett, hogy határozott eladói nyomás jelentkezik, a BUX egyre lejjebb és lejjebb csúszott, a nap vége előtt 9250 pontig ereszkedett. A befektetőket részben a lakáshitelezési változások ijesztették meg, ezt mutatta az FHB- és az OTP-papírok esése. A bankszektorba invesztálók megrémültek attól a hírtől, hogy kérdésessé válik a portfóliók növekedési esélye. Minden oldalról próbálták megnyugtatni a befektetőket, de nem nagy sikerrel. Az FHB-részvények a lakáshitelek miatt 3800 forintig zuhantak, végül 3925 forinton, 125 forint csökkenéssel fejezték be a kereskedést. Az OTP részvényei mérsékeltebb, 50 forintos lassulást szenvedtek el.
A BÉT forgalma 9,5 milliárd forint lett, ebből a Molra 5,5 milliárd forintot költöttek a vevők és az eladók. Az olajipari cég részvényei 2,2 százalékkal zuhantak, amit elemzők a keddi drágulást követő profit takinggal (haszonrealizálással) indokoltak. A vezető részvények között egyedül a Matáv tudott drágulni, a távközlési papírok 0,1 százalékkal kerültek többe záráskor előző kurzusuknál. A Richter a Molhoz hasonlóan a jelentős haszonkivét áldozata lett, bár arra az elemzők már régen felhívták a figyelmet, hogy a 27 000 forintos árat követve hamar gyengülési stádium következhet. A Richter ára végül 600 forinttal, százalékban mérve 2,2-vel gyengült.
A vállalati hírek közül érdemes volt kiemelni a Graphisoft azon bejelentését, hogy megállapodást kötött brazil leányvállalata, a Graphisoft do Brazil Ltda eladásáról. A vevő, aki a Graphisoft do Brasil Ltda ügyvezetője és résztulajdonosa is volt, más munkatársaival együtt vásárolta meg a Graphisoft N.V. részesedését a vállalatban.
Kanada lehet az Egyesült Államok 51. tagállama?