Várakozásokkal ellentétesen a Budapesti Értéktőzsde indexe tovább növelte értékét. A tegnapi kereskedés elején több szakértő is azt nyilatkozta, hogy megkérdőjelezhető a magyar tőzsdemutató árfolyamának újabb növekedése, ezzel szemben viszont a BUX 10 091 pontig emelkedett, de zárásra
10 089,60 pontra csúszott vissza. Miközben az elemzők a várható korrekciós hatásokat ecsetelték, addig a BUX kurzusa egyre nagyobbra „dagadt”, a javulási trendet csakúgy, mint szerdán, tegnap is Richter és az OTP vezette, azzal a különbséggel, hogy a növekedési trendet nem követte a Mol és a Matáv. Az OTP részvényei 1,3 százalékkal, a gyógyszergyártó papírok 3 százalékkal erősödtek. A pénzintézet részvényeinek ajánlását a Citigroup Smith Barney vételről tartásra módosította, ez azt jelenti, hogy a befektetési társaság már nem 3300 forint körüli célárat jósol az OTP-nek, hanem 3260 forint körülit. A magyar piacon tegnap a legsikeresebb részvény a Phylaxia és Synergon lett.
A nemzetközi értékpapírpiacokon negatív hangulat uralkodott, a Hennes&Mauritz ruházati kiskereskedelmi társaság gyengülő eredményei, valamint a biztosítók körében tapasztalt rosszkedv egy százalék feletti gyengüléseket indukált a német és a brit parketteken. Gyengüléssel indult a kereskedés a NYSE piacán is, a Dow Jones Industrial indexet az STM csökkenő profitja gyengítette. A vezető európai félvezetőgyártó STMicroelectronics nyeresége a múlt év utolsó negyedében 10,5 százalékkal esett vissza a megelőző év azonos időszakához képest, 144 millió eurót érve el – ez az elemzői várakozásoktól is elmaradt. A Dow gyengülésével ellenkezőleg mozgott viszont a Nasdaq Composite értéke, amit a Boeing és az Exxon Mobil drágulása mozgatott. A Boeing bejelentette, hogy az utolsó negyedévben elszámolt részvényenkénti 87 centes adó-visszatérítés miatt az egy évvel korábbi 73 centtel szemben 1,37 dolláros részvényenkénti eredményt realizált.

Tuja a kertekben: miért száradnak ki, és meg lehet-e őket menteni?