Hatvanhét pontos csökkenéssel nyitott tegnap a BUX, és végül negyvenöt pontos emelkedéssel zárt. A piac megnyugodott, miután látta, hogy Draskovics Tibor erős kezű pénzügyi politika mellett teszi le voksát. A pénzügyi tárca új vezetőjének megszorítási intézkedései tőkepiaci szempontokat tekintve nem jelentenek problémát, így a befektetők fellélegezhettek. A magyar tőzsdemutató a reggeli mélypontjáról folyamatosan emelkedett, délután enyhe korrekció tarkította a kereskedést, de később folytatódott a növekedési trend. A piacok a magyar hírek mellett a nyugat-európai információkat is figyelembe vették. Londonban és Frankfurtban az euró erősödése jelentősen befolyásolta a tőkepiacokat, de a zárás pillanataiban az indexek a tengerentúlról érkező eladási nyomások miatt mérsékelten gyengültek. A fordulatot az okozta a Wall Streeten, hogy a spekulánsok a dollár gyengülését nem vették jó néven, valamint az importárak emelkedése sem a vártaknak megfelelően alakult.
Az euró 1,40 dolláros árfolyamon fejezi majd be az idei évet, s ez megbéníthatja a gazdasági növekedést Európában – véli a Petarcam nevű belga tőzsdei cég. A Le Soir című brüsszeli lap keddi számában közölt előrejelzést az emeli ki a többi, hasonló jóslat közül, s az ad neki súlyt, hogy a Reuters összehasonlító vizsgálatai szerint egy évvel ezelőtt az összes hasonló cég közül a Petarcam jelezte előre legpontosabban az euró 2003 végére várható árfolyamát. 2002 végén egy euró még csak 1,05 dollárt ért, s a nagyobb pénzügyi intézmények 1,08 dolláros árfolyamot valószínűsítettek egy évvel későbbre – a Petarcam viszont már akkor is 1,20 dolláros rátát jelzett.
Pesten a befektetők megnyugvását jelezte, hogy aránylag magas forgalom mellett a vezető részvények árai mérsékelten drágultak, ez alól csak az OTP volt kivétel. A banki papír 0,7 százalékkal gyengült. Az elemzők azt nyilatkozták, hogy a pénzügyminiszter iránymutatásai kapcsán az OTP-részvényekre enyhe eladói nyomás nehezedett.
Gázolt a vonat Mezőtúrnál, késésekre kell számítani