Kedvezőtlen hangulat jellemezte tegnap a nemzetközi tőkepiacokat, a Nikkei 225 index reggeli gyengülése és az azt követő londoni és frankfurti áresés nagyban meghatározta a magyar BUX irányát is. A japán piaci indikátor 0,36 százalékos gyengüléssel zárta a kereskedést, mivel a Nikon fotótechnikai társaság nyereségét jelentős mértékben csökkentette. A Nikon még hétfőn közölte, hogy nyeresége a vártaktól eltérő lesz, sőt azt is bejelentette, hogy csupán 10 százaléknyi javulást sikerül majd publikálnia. A hír hatására a félvezetőket gyártók és az elektronikai iparág nagyjai is zuhanni kezdtek.
Európában a különösebben nem jó British Petrol-eredmények is visszafogottan hatottak, az FTSE 0,57 százalékkal gyengült, míg a DAX értéke többszöri emelkedési próbálkozás után sem lépte át a növekedést jelző határvonalat. A német piacon javulást indukált a HVB és a Commerzbank összeolvadásáról szóló pletyka, így a bankszektor három százalék feletti javulást produkált. A tengerentúlon a vegyes – egymással ellentétes – nyitást követve a Dow Jones és a Nasdaq kurzusa emelkedni kezdett – a növekedést az okozta, hogy az AT&T Wireless-megvásárlási őrület továbbra is folyt.
Budapesten a nyitást követő 40 pont körüli emelkedés után visszazuhant a BUX értéke. A kereskedés legnagyobb részét a tőzsdemutató 10 040–10 020 pont között töltötte, és végül 10 046 ponton, 59 pontos gyengüléssel zárt. A vezető részvények közül a Mol és az OTP ára nőtt, míg a Matáv és a Richter kurzusa ellenkező irányba haladt, s gyengült. A befektetők a többhetes Richter-drágulást követve még mindig realizálták hasznukat, elemzők szerint a visszaesés már nem tarthat sokáig, és várhatóan újból 28 ezer forint körülire emelkedhet a gyógyszergyártó cég értéke. A Matávot a mai gyorsjelentés miatt kezdték eladni a befektetők, mivel a piac így reagál a még nem ismert eredményekre. A szakértők a Matávtól különösebben érdekes eredményt nem várnak, a megkérdezettek többsége a cég mérsékelt javulására számított. Nagy várakozások előzik meg a Rába gyorsjelentését is, a győri cég eredményei szintén nem ismeretesek, több szakértő újabb veszteségek felhalmozásáról beszélt, míg mások a HM-tender eredményességét állították szemben a huhogók véleményével. A legnagyobb magyar áramszolgáltató, a Dél-magyarországi Áramszolgáltató Rt. 2003-ban 4,475 milliárd forintos konszolidált, adózott eredményt ért el.
Meggyilkolta a feleségét egy fóti férfi