Miután tegnap kiderült, hogy az USA felülvizsgált negyedik negyedéves hazai összterméke 4,1 százalékkal nőtt, a tőkepiacok újabb rohamos növekedésbe kezdtek. A megugrásokat segítette a japán Nikkei 225 index 2,1 százalékos emelkedése. A tokiói árfolyammutatót az ipar januári termelésnövekedése és a japán háztartások növekvő költekezése serkentette.
Emelkedést jeleztek az európai tőzsdei indikátorok is, a DAX és a FTSE mérsékelten javult. Kedvezőnek titulálták az elemzők azt a tényt, hogy az amerikai nyitások után nem zuhantak be az európai indikátorok. A szakértők a német és a brit árfolyamokról azt nyilatkozták, hogy lassú, de tartós növekedés várható a következő napokban is. Az öreg kontinensen a járműipari részvények vezették a drágulásokat; a Fiat kedvező eredményvárakozásai, valamint a BMW és az Audi korábbi napokban publikált eredményei azt jelzik, hogy a járműgyártó szektorba lassan visszatér az élet.
A tengerentúlon újabb kiugró áremelkedéssel kezdődött a nap, mivel a felülvizsgált GDP-adat mellett néhány kedvező vállalati hír is vételre buzdította a befektetőket. A Nasdaq és a Dow Jones nem figyelt a Michigani Egyetem fogyasztói hangulatindexére, ami februárban 94,4 pontra gyengült a januári 103,8 pontról. A Dow Jones Newswires–CNBC által megkérdezett 13 elemző átlagosan 94 pontra várta az indexet. Decemberben 92,6 pont, novemberben 93,7 pont volt az értéke. Februárra az egyetem előzetesen 93,1 pontos hangulatindex-értéket jelzett.
A Deák Ferenc utcában a hónap utolsó üzleti napján ingadozó kereskedés zajlott, a BUX nyitás után 50 pontot zuhant majd korrigált
10 241 ponton zárt, ami 13,09 pontos növekedésnek felelt meg. A forgalom meghaladta a 12 milliárd forintot, ebből a legnagyobb részt a még mindig dráguló OTP papírjaira kötötték. A nap nyertese a Mol, 2,3 százalékos emelkedésével.
Kanada lehet az Egyesült Államok 51. tagállama?