Nem csillapodott tegnap sem a Budapesti Értéktőzsde részvényei iránti érdeklődés, a magyar parketten a nemzetközi gyengülő trend ellenére még mindig dühödt emelkedési hullám korbácsolta magasra a részvények árfolyamát és ezzel együtt a BUX kurzusát. A BÉT indikátora a nyitást követve 10 769,77 pontig emelkedett, majd korrigált, a kereskedés nagyobbik részében a BUX előző értéke körül mozgott, és végül csupán 2,8 pontos emelkedéssel zárt.
A BUX árfolyamának újabb csúcsát a Mol- és a Richter-papírok száguldása okozta. A Mol-részvények 130 forintot drágultak, míg a gyógyszergyári papírok a korábbi hetek gyengülését követve erősödhettek. Meglepetésre az FHB-részvények, nagy forgalom mellett, csupán húsz forinttal javultak. A Matáv ára nyolc forinttal emelkedett, míg az OTP árfolyama ellenkezőleg húzta lefelé a piacot 88 forintos gyengülésével. Tőkepiaci szempontból a nap egyik legfontosabb eseménye a kormányülés és az azt követő kormányszóvivői értekezlet volt, ahol kiderült, hogy az Antenna Hungária privatizációja nem került szóba a kormány tagjainak megbeszélésén.
Meglepetésre a nemzetközi tőkepiacokon nem voltak túl optimisták a befektetők, a tokiói tőzsdén a 21 havi csúcsról nem volt hajlandó elmozdulni a Nikkei-index, ami végül 9,59 ponttal gyengült. A japán tőkepiacra szakosodott elemzők a negatív korrekció elmaradását azzal magyarázták, hogy a dollár erősödése az exportra termelő technológiai cégeknél kedvezően jelentkezett.
Nem uralkodott túl jó hangulat az európai piacokon sem, a befektetők jobbára az eladói oldalt favorizálták, sőt a veszteséggel nyitó Wall Street következtében tovább erodálódott az FTSE és a DAX értéke. A tengerentúlon egyrészt a szolgáltatások beszerzői menedzserindexe februári csökkenése miatt gyengültek az árak, másrészt a néhány vállalati jelentés okozta a gyengülést. Ilyen – a Dow Jones visszaesését ösztönző – bejelentést tett közzé a Toys R Us játékkereskedő cég is.
Kanada lehet az Egyesült Államok 51. tagállama?