Tiltakozik a Fidesz az állami gazdaságok, köztük a Tokaj Kereskedőház és a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok privatizációja ellen, mivel azt semmi nem indokolja – mondta Faludi Sándor, a Fidesz gazdatagozatának elnöke tegnapi sajtótájékoztatóján.
Az összesen 30-40 milliárd forint értékű gazdaságok privatizálása elenyésző hasznot hozna az állam számára, másrészt a magyar agrárium nemzeti szimbólumait testesítik meg, ezért tartósan állami tulajdonban kell tartani azokat – érvelt Zöld Sándor, a gazdatagozat közgazdász szakértője.
Faludi Sándor szerint a privatizációt az uniós csatlakozás sem indokolja, hiszen az EU előírásai nem foglalkoznak a tulajdon kérdésével. S Magyarországon így is jóval magasabb a privatizált magánvagyon aránya az uniós átlagnál.
Szabó Csaba, a Tokaj Kereskedőház Rt. igazgatóságának korábbi elnöke lapunknak elmondta: jelenleg 300 ezer palackos muzeális borkészlettel rendelkezik a cég, amelynek értéke hatmilliárd forint körülire tehető.
– A muzeális borkészletbe nem kerülhet 18 évnél fiatalabb nedű, ugyanakkor úgy tudom, hogy a jelenlegi elképzelések szerint az előírások módosítását tervezik. Eszerint a jövőben csak az számít majd muzeális bornak, amiből ezer palacknál kevesebb van a pincében. A kereskedőház vagyona – figyelembe véve piaci környezetét, hírnevét – 6-7 milliárd forintot ér – mondta el Szabó Csaba.
Kifejtette: a kereskedőház magánosítása kapcsán többféle hírt hallott. Ezek szerint az új tulajdonosok a cég jelenlegi menedzsmentjéből, a helyi termelőkből és a beszállítókból kerülnének ki, ám egyik csoport sem lenne készpénzes vásárló. Ennek ellentmond az a kormányzati-tulajdonosi kívánalom, miszerint 30-40 milliárd forintot szeretnének beszedni a gazdaságok privatizálásából. Árbevétel pedig csak részvényeladás során keletkezhet – érvelt a szakember.

Így fogták el a magyar kriminalisztika talán legkegyetlenebb sorozatgyilkosait