Megsürgetett elnökválasztás az ORTT-nél

2004. 03. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újból elindította Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) elnökjelölési eljárását; arra kérte az államfőt és a miniszterelnököt, hogy március 25-ig tegyenek együttes jelölést a tisztségre. Az Országgyűlés elnöke a házbizottsági ülés után elmondta: jelenleg több pénzmozgás bizonytalan az ORTT-nél, mivel nincs ellenjegyzője a kifizetéseknek. Hozzátette: a hatósághoz benyújtott pályázatok elbírálása késik, illetve a Magyar Televízió Közalapítvány esetében 728, a Magyar Rádió Közalapítvány tekintetében 513, a Hungária Közalapítványnál 441 millió forinthoz nem jut hozzá a mostani állapot miatt. A Magyar Nemzet információi szerint Kovács György, a testület jelenlegi főigazgatója a legesélyesebb a posztra.
Eközben több társadalmi szervezet tiltakozott az ellen, hogy a hatóság, hasonlóan a tavalyi nagy botrányt kiváltó lépéséhez, az idén ismét – saját hatáskörében – több civil szervezetet kíván kizárni a közmédiumok alapítványaiba való sorsolás során. A civil tömörülések alkotmányellenesnek minősítették, hogy az ORTT döntése ellen nem élhetnek jogorvoslattal a bíróságokon. Elhangzott az is, hogy a Fidesz ez irányú médiatörvény-módosító javaslatát az Országgyűlés kulturális bizottságának kormánypárti többsége még tárgysorozatba sem volt hajlandó venni. Mintegy húsz szervezet levélben kéri fel Mádl Ferenc köztársasági elnököt, hogy az ellenzéki törvénymódosítást ő terjessze be a T. Ház elé.
*
Összesen 137 panasz érkezett az ORTT panaszbizottságához január 1. és március 10. között; a bepanaszolt műsorszolgáltatók listáját a Magyar Televízió vezeti – derül ki a soros elnökség sajtóanyagából. A pártok, frakciók mindössze nyolc panasszal éltek; a soros elnök, Kőmíves Benedek tájékoztatóján kijelentette: ez talán azt jelzi, hogy a politikusok megelégedve figyelik a média működését. A nézők, hallgatók 92, a civil szervezetek 29, míg az egyéb intézmények (pl. gazdasági szerv) nyolc panasszal éltek. A két kereskedelmi tévécsatorna műsorai összesen annyi panaszt kaptak, mint az MTV (RTL Klub 13, TV2 12). A Magyar Rádiót tizennégyszer, a Sláger Rádiót, a Magyar ATV-t négyszer, a Klubrádiót kétszer panaszolták be.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.