Tovább gyengült tegnap a Budapesti Értéktőzsde mutatója, mivel a nemzetközi tőkepiacokon visszaesés mutatkozott. A BUX nyitáskor 10 654 pontig emelkedett, majd visszaesett előző értékére. A kereskedés legnagyobb részében a tőzsdeindikátor a mínuszos tartományban tartózkodott, s végül 66,59 pontos csökkenéssel 10 556,88 ponton zárt. A forgalmi mutató 10,68 milliárd forintot jelzett, ezt az értéket főként a Richter- és az OTP-papírokon realizálódó üzletek indukálták.
Tegnap fordult a kocka: az eddig emelkedő OTP, Mol, Matáv ára gyengüléssel zárt, viszont a Richter felfelé korrigált. A banki részvények 75 forinttal, a Mol papírjai 60 forinttal, a Matáv hét forinttal lett olcsóbb. A Mol közölte, hogy a Magyar Külkereskedelmi Bank Rt.-vel 2000. szeptember 22-én kötött, a Tiszai Vegyi Kombinát Rt. részvényeinek 8,02 százalékát jelentő részvénycsomagra fennálló vételi opciós jogának gyakorlására a szolnoki Hermész Mérnöki Tanácsadó és Nagykereskedelmi Kft.-t jelölte ki. A vételi opciós jog gyakorlása esetén a Hermésznek a TVK-ban 8,02 százalékos, a Mol közvetlen és közvetett befolyása együttesen 52,55 százalékos lesz.
A Richter ára 500 forinttal drágult, amiről elemzők azt nyilatkozták, hogy a piac lassan elfogadja a kormány döntését, s lassan kezdik visszavásárolni az olcsóbbá vált részvényeket. Az elemzők általános vélekedését erősítette meg a portfolio.hu is azzal, hogy idézte Bram Buringnak, a Raiffeisen elemzőjének a véleményét, aki az Egis gyengülését még nem tekintette lezártnak, viszont a Richter árfolyamát a jelenlegi szinten a hírekre beárazottnak vélte.
Enyhe emelkedéssel zárta a kereskedést a Rába, az FHB és a Brau Union. Az FHB-ról a brókerek elmondták, hogy lassan kezd kifulladni a jelzálogbanki hossz, tegnap a papír csupán 55 forinttal erősödött. A kereskedők szerint az FHB papírjaira tegnap nem hatott a Moody’s hitelminősítő besorolásmegerősítő döntése, mivel a piac még nem ismeri a menedzsment osztalékjavaslatát. Szakértők úgy vélik, hogy az igazgatóság részvényenként maximum 100 forintos osztalék kifizetésére tesz javaslatot a közgyűlésnek, mivel az idén a jelzálog-hitelezés jelentős visszaesésére számítanak.
Mérsékelt pesszimizmus uralkodott tegnap a nemzetközi tőkepiacokon is, Frankfurtban 0,19 százalékkal esett vissza a DAX-indikátor, míg Londonban fél százalék körüli emelkedéssel zárta a kereskedést az FTSE. Elemzők rámutattak, hogy a pakisztáni katonai események nagyban befolyásolták a Wall Street nyitását, a Dow Jones és a Nasdaq veszteséggel kezdte a napot, de később a geopolitikai hírek miatt megnyugodtak a kedélyek. A Dow Jones piacán igen nagy volt az érdeklődés a Time Warner papírjai iránt, meg a technológiai papírok közül a Texas Instruments és a Yahoo! drágulására összpontosítottak a befektetők.
Ott lesz-e Orbán Viktor Donald Trump elnöki hivatalba avatásán?