Heves vitát váltott ki a parlament tegnapi plenáris ülésén a többcélú kistérségi társulásokról szóló törvényjavaslat. Kiderült, hogy az SZDSZ is csak részben támogatja az előterjesztést, az ellenzéki pártok szerint pedig azon még módosító javaslatokkal sem lehet segíteni. Információink szerint a szocialista frakcióból is komoly kritika érte a Belügyminisztériumot a törvényjavaslat előkészítésével kapcsolatban. Legfőbb gondjuk ugyanaz, mint a szabad demokratáké: az előterjesztés szerint a közigazgatási hivatalok beleszólhatnának a jegyzők kinevezésébe és felmentésébe. Az MSZP-ben egyrészt az önkormányzati autonómia szempontjából kérdőjelezik meg ezt a pontot, másrészt amiatt, hogy a közigazgatási hivatalok vezetőinek többségét még az előző kormány nevezte ki.
Lamperth Mónika belügyminiszter expozéjában a közigazgatás korszerűsítésének első lépéseként méltatta a törvényjavaslatot. Bóka István (Fidesz) szerint az előterjesztés csak a kereteket határozná meg, nem szól viszont a forrásokról és a feladatokról. A kötelező kistérségi társulás pedig szerinte a hetvenes évek rossz emlékét idézi.
Az Országgyűlés minden frakciója elfogadta a Duna Televízió 2002-es működéséről szóló beszámolót, míg a Magyar Rádióét és a Magyar Televízióét nem.
Az M5-ös autópálya kivásárlását és továbbépítését vizsgáló majdani parlamenti bizottság felállításáról szóló fideszes javaslat részletes vitája során Márton Attila (Fidesz) nem értett egyet azon kormánypárti módosító indítványokkal, amelyek hatvan napra korlátoznák a vizsgálóbizottság működését, és államtitkokra való hivatkozással előírnák a tagok C típusú nemzetbiztonsági vizsgálatát.

Videón, ahogy Magyar Péter emberei elmenekültek az Origo kérdései elől a balhéba fulladó közgyűlésen