Parlamenti vita a társulásokról

Munkatársainktól
2004. 03. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Heves vitát váltott ki a parlament tegnapi plenáris ülésén a többcélú kistérségi társulásokról szóló törvényjavaslat. Kiderült, hogy az SZDSZ is csak részben támogatja az előterjesztést, az ellenzéki pártok szerint pedig azon még módosító javaslatokkal sem lehet segíteni. Információink szerint a szocialista frakcióból is komoly kritika érte a Belügyminisztériumot a törvényjavaslat előkészítésével kapcsolatban. Legfőbb gondjuk ugyanaz, mint a szabad demokratáké: az előterjesztés szerint a közigazgatási hivatalok beleszólhatnának a jegyzők kinevezésébe és felmentésébe. Az MSZP-ben egyrészt az önkormányzati autonómia szempontjából kérdőjelezik meg ezt a pontot, másrészt amiatt, hogy a közigazgatási hivatalok vezetőinek többségét még az előző kormány nevezte ki.
Lamperth Mónika belügyminiszter expozéjában a közigazgatás korszerűsítésének első lépéseként méltatta a törvényjavaslatot. Bóka István (Fidesz) szerint az előterjesztés csak a kereteket határozná meg, nem szól viszont a forrásokról és a feladatokról. A kötelező kistérségi társulás pedig szerinte a hetvenes évek rossz emlékét idézi.
Az Országgyűlés minden frakciója elfogadta a Duna Televízió 2002-es működéséről szóló beszámolót, míg a Magyar Rádióét és a Magyar Televízióét nem.
Az M5-ös autópálya kivásárlását és továbbépítését vizsgáló majdani parlamenti bizottság felállításáról szóló fideszes javaslat részletes vitája során Márton Attila (Fidesz) nem értett egyet azon kormánypárti módosító indítványokkal, amelyek hatvan napra korlátoznák a vizsgálóbizottság működését, és államtitkokra való hivatkozással előírnák a tagok C típusú nemzetbiztonsági vizsgálatát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.