Megegyezésre jutottunk, és rövidesen igen jó hírt közölhetünk – mondta vasárnap újságíróknak Muaffak ar-Rubai, a 25 tagú iraki ideiglenes kormányzó tanács síita tagja, miután Nedzsef szent városban fél órán át tárgyalt Ali asz-Szisztáni nagyajatollahhal, akinek nagy befolyása van Irak síita többsége körében. Hétfőn aláírjuk az ideiglenes alkotmányt – tette hozzá Rubai. Megfigyelők szerint Rubai szavaiból nem volt egészen világos, hogy Szisztáni a kormányzó tanács által korábban jóváhagyott szöveget fogadta el, vagy pedig a két síita vezető még módosításokat hajtott végre, és a szöveget így újra a tanács többi tagja elé terjesztik.
Miközben bizonytalan Irak jövője, a megszálló hatalom nagy erőfeszítéseket tesz az ország múltjának feltárására. Az amerikai igazságügy-minisztérium mintegy 50 fős küldöttsége utazott a hét végén Irakba, hogy terhelő bizonyítékokat gyűjtsön a megbuktatott és elfogott volt elnök, valamint társai ellen. A csoport Irakba küldését a Fehér Ház rendelte el.
A The New York Times című amerikai napilap internetes honlapján megjegyezte, hogy a küldöttség iraki tevékenysége meglehetősen kényes az amerikaiak számára, hiszen a vádlottak fölött iraki bíróság ítélkezik majd, és Washington váltig hangoztatja: nem kívánja a tárgyalást az ellenőrzése alá vonni. Hivatalosan az amerikai szakértői gárda csak az akták összeállításában segédkezik.
A hadifogolyként számon tartott Szaddám Huszein családjához írt levelét a Nemzetközi Vöröskereszt közben eljuttatta Jordániában élő legidősebb lányának. Az üzenetet akkor vették át a volt diktátortól, amikor a múlt hónapban meglátogatták őt.
A hét vége sem telt el összecsapások nélkül: két civil halottja volt vasárnap egy moszuli rendőrőrs elleni gépfegyveres támadásnak, amelyet ellenállók hajtottak végre, Bagdad környékén pedig több száz amerikai katona elfogott négy feltételezett terroristát, miután harckocsik támogatásával behatoltak egy tejfeldolgozó üzembe.

„Még az anyák napja előtt sem hagyja ki a hazugságokat a bolond brüsszelita bohóc”