Al Jazeereah
Az arab honlapon Amerika, takarodj Irakból című cikkében Mike Whitney azt írja, hogy Fallúdzsában az amerikai invázió új arcát mutatja. Amerika belépett a „Dzsenin-fázisba” – utal a szerző a palesztin menekülttáborra. A várost borotvaéles szögesdrót veszi körül, és megindult a kollektív büntetés. „Ezt jelenti Irak felszabadítása.”
Der Standard
A koncentráció ellenére nincs felháborodás főcímmel, A külföldi tőke határozza meg Magyarország médiáját, a „régi” tévé nyomás alatt alcímmel az osztrák liberális lap a csatlakozó országokról írt sorozatának nyolcadik részében arról ír, hogy a kommunista rezsim történelmi öröksége máig hat. A politikában, a gazdasági életben és az etika területén folyó viták elsősorban a médiára vannak kihegyezve, idézi a Standard a Közép-európai Egyetem Politikatudományi Intézetéből Kaposi Ildikót. A tíz országos napilap közül hét nyugati befektetők kezében van. Az országos lapok piacának kétharmadát a svájci Ringier médiacsoport uralja. Tulajdona van a Népszabadságban, a Magyar Hírlapban, a Nemzeti Sportban és a Blikkben. Kaposi szerint a médiatulajdonlási koncentráció nagy mértéke azért nem kelt felháborodást, mert a magyarok véleménye szerint a média szabadságát inkább a politika, mintsem a piaci erők veszélyeztetik. A hetilapok és magazinok tulajdonosai is csaknem kizárólag nagy, multinacionális konszernek. A két kereskedelmi tévé, az RTL Klub és a TV2 szintén külföldi kézben van.
The Guardian
Lengyelország második legnépszerűbb embere a populista Andrzej Lepper és pártja, az Önvédelmi Párt 29 százalékos rokonszenvet élvez – írja a brit baloldali lap. A párt ellenséges szemmel tekint az unióra. Lepper főként a kemény balról és a szélsőnacionalista jobbról rekrutálja támogatóit. Lengyelországban a posztkommunista baloldal gyakorlatilag összeomlott – első ízben Lengyelország függetlenségének elnyerése óta. Leppernek semmi kifogása az erőszakos módszerek ellen. Mint a Guardiannek elmondta: „Ha útelzárások, tiltakozások és a rendőrök elleni küzdelem erőszak, akkor semmi baj. Igaz ügyért alkalmaztuk ezeket a módszereket, a lengyel nép védelmében.” Lepper oroszbarát, és nosztalgiát érez a kommunista Lengyelország iránt. Ezzel szemben Jan Rokita, a lengyel jobbközép emelkedő csillaga, a Szolidaritás veterán ügyvédje nyugatbarát kereszténydemokrata és a Polgári Fórum vezetője. A csütörtökön megjelent felmérések szerint pártja Lepper után a második legnépszerűbb. Ma Lengyelországban – mondta a lapnak egy ismert publicista – két alapvető politikai verseny van. Az egyik Rokita és Lepper között, a mások csata a baloldal jövőjéről szól. A posztkommunista Miller lemondása és Demokratikus Baloldali Szövetségének széthullása után augusztusban választásokat írhatnak ki.

Tízemeletes ház égett Szombathelyen, ki kellett üríteni az épületet - videó