Foreign Policy
A tekintélyes amerikai külpolitikai folyóirat globalizációs indexén Magyarország 2002-höz képest 3 hellyel csúszott vissza, és jelenleg a 26. a 62 országból álló listán. Csehország a 14., Szlovénia a 19., Szlovákia a 21. A lista első helyezettje Írország, amelyet Szingapúr, Svájc, Hollandia, Finnország, Kanada és az Egyesült Államok követ. Az A. T. Kearney/Foreign Policy globalizációs indexhez fűzött húszoldalas módszertani magyarázatból és az országokra lebontott táblázatokból kiderül az is, hogy Szlovénia és Szlovákia egy év alatt hat hellyel javította pozícióját, Csehország eggyel.
The Heritage Foundation
A befolyásos amerikai kutatóintézet sajtóhonlapján a föld országainak gazdasági szabadságáról megjelent globális rangsor szerint a listavezető Hongkong, amelyet Szingapúr, Új-Zéland, Luxemburg, Írország és Észtország követ. Magyarország a 42., ami egy év alatt jelentős esést jelent. Magyarországot nemcsak Csehország, Litvánia, Lettország és Szlovákia előzi meg, de Salvador, a Bahama-szigetek, Trinidad és Tobago, sőt Bolívia és
Botswana is.
El Caribe CDN
José Miquel Soto tábornok, a dominikai erők főparancsnoka közölte: a dominikai csapatok néhány napon belül hazatérnek Irakból – írja a Karib-tengeri ország lapja.
Spiegel
Hamarosan láthatóvá válhatnak az amerikai lopakodó bombázók egy cseh találmány révén. Az úgynevezett passzív radar iránt már Kína is érdeklődik, de Prága késlekedik az eladással, attól tartva, hogy felingerli Washingtont – írja a baloldali német hetilap. A Vera–E névre hallgató radar 450 km távolságra egyszerre húsz célpontot képes követni. A britek és a franciák már sikeresen tesztelték a készüléket.
Herald Tribune
Abdullah, Jordánia királya Kaliforniából hazarepült anélkül, hogy eleget tett volna Bush elnökkel tervezett találkozójának. A látogatás elhalasztásáról kiadott, szándékosan hűvösen megírt nyilatkozat az amerikai elnök értésére adja Amman nem tetszését, amiért Bush teljes támogatásáról biztosította Saront – írja a globális amerikai lap.
Die Zeit
A német balliberális értelmiségben közölt felmérés szerint a németek 57 százaléka úgy vélekedik, hogy Izrael hasonlatos
a nácikhoz.
Reuters
Az afganisztáni Nangahar tartományban megtiltották a nőknek, hogy a televízióban és a rádióban szerepeljenek –
jelenti a brit hírügynökség, amely hozzáteszi: a döntés visszhangozza a tálib rendszer idején alkalmazott szigorú saríatörvényt.

Nemrég még Pressman tesztelte az ellenzék élére, most Brüsszelben kapott vezető állást Gyöngyösi Márton