A tőzsde forgalma meghaladta a 23 milliárd forintot, amit az elemzők úgy aposztrofáltak, hogy a befektetők valamilyen oknál fogva elkezdték eladni a magyar részvényeket. Az okot többen a magyar gazdaság állapotával, valamint azzal magyarázták, hogy a pesti tőzsde részvényeiben olyan jelentős árfolyamnyereség alakult ki az EU-csatlakozás miatt, hogy azt most már ideje realizálni. Az elemzők véleményét támasztotta alá a forint árfolyamának napközbeni gyengülése is, ez azonban nem volt meglepő, hiszen már pénteken is jelentős spekuláció nyomta le a forint/euró értékét.
Tegnap a magyar piacon a legnagyobb veszteséget az Egis szenvedte el, de sokáig lefelé mozgott a Richter árfolyama is. A Richter kurzusa napközben 845 forintot zuhanva 18 750 forintig gyengült, de később a spekulánsok irányt váltottak, és vásárolni kezdték a gyógyszergyártó cég részvényeit – a Richter papírjai 440 forintos növekedéssel zártak. A nap egyik legnagyobb meglepetését az FHB okozta reggeli 890 forintos zuhanásával. A jelzálogbank részvényeinek kereskedését a tőzsde tíz percre felfüggesztette, majd a kényszerpihenő után a papírok korrigáltak, s végül csupán 300 forintot gyengülve, 7600 forinton zártak.
A BUX gyengülésével párhuzamosan eladási nyomás nehezedett a forint árfolyamára is a bankközi devizapiacon. A forint/euró értéke napközben 5 forint feletti gyengülést is mutatott. A BÉT zárásakor a forint/euró kurzusa 4,23 forinttal múlta alul pénteki árát. Elemzők rámutattak, hogy a spekuláció vélhetően Londonból indult ki, és várhatóan a következő napokban is tovább rontja a hazai fizetőeszközt. A kereskedők rámutattak, hogy a feltörekvő piacokról érkező negatív hírek is behatárolták a forint veszszőfutását. A negatív hangulatot fokozza, hogy az amerikai kamatemeléshez fűződő várakozások miatt a befektetők most a dollár felé fordulnak.
Volt amerikai nagykövet: A jelenlegi adminisztráció még az utolsó órákban is ellenségesen kezeli Magyarországot