Kövér László (Fidesz), a testület elnöke lapunknak kifejtette: a miniszter nem válaszolt érdemben az MSZP izraeli tanácsadójának esetleges titkosszolgálati múltját firtató felvetéseikre, s arra a kérdésre sem, járt-e Ron Werber a Miniszterelnöki Hivatalban. A brókerbotránnyal kapcsolatban Kövér László megjegyezte: Kiss Péter is részt vehetett a K&H-ügy politika összjátékában, hiszen a kancelláriaminiszter nem tartotta aggályosnak, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító államtitkár, Tóth András olyan emberrel találkozik, aki az általa irányított szolgálatok megfigyelése alatt áll. Elmondta: Kiss Péter a szolgálatok vezetőivel egy percet sem beszélt az utóbbi időben, tehát nem akar foglalkozni a rábízott területtel. A fideszes politikus elszomorítónak nevezte, hogy a nemzetbiztonsági szolgálatok idei finanszírozása reálértéken nem éri el az előző évi szintet.
Tóth Károly, a bizottság MSZP-s alelnöke szerint a szolgálatok irányítási felügyelete technikai kérdés, a mostani kormány egy államtitkárral felügyeli azok tevékenységét. Werberrel kapcsolatban közölte: vele egy pártnak, az MSZP-nek van szerződése, a MeH-nek jelenleg nincs érvényben lévő megállapodása.
Leáll az átvilágítás? Az egyes fontos, valamint közbizalmi és közvélemény-formáló tisztségeket betöltő személyek átvilágítására létrehozott bizottság soros elnöke, Hodászi Zoltán szerint alkotmányossági aggályokat vethet fel, hogy a testület mandátumának lejártáig nem tudja elvégezni az átvilágítást. Úgy tudjuk: az MSZP nem akarja meghosszabbítani a testület mandátumát, a Fidesz igen, s ki is egészítené megbízatásukat, mivel szerintük szükséges az EU intézményeibe delegált személyek átvilágítása is.
Csurka Istvánnak mindenben túl korán volt igaza - az író-politikusra emlékeztek a Terror Háza Múzeumban