Financial Times
Mihail Gorbacsov a globális brit pénzügyi lapnak írt cikkében élesen támadja George Sorost, amiért az mesterséges ellentétet akar felállítani az Európai Unió és Oroszország között, és az uniót Oroszországtól „félti”.
Independent
A független brit lap a csatlakozókról készített tömör összeállításában Medgyessy Péterről „liberális, volt kommunista-korszakbeli ügynökként” ír.
Die Welt
A berlini lapban a Budapestről tudósító Boris Kalnoky a magyarokat jellemezve kiemeli a mérhetetlen önsajnálatot, az öniróniát nélkülöző fekete humort. Magyarország az összes, létező negatívumokban vezet, mint az öngyilkosságban, a családon belüli erőszakban, a nemi erőszakban, félrelépésekben, válásban és a gyermekgyilkosságban. (A „tomboló rasszizmus” ezúttal kimaradt a felsorolásból.)
Idnes
A vezető konzervatív cseh lap ezzel szemben a magyarok vonásaként emeli ki, hogy az átlagos magyar sokkal büszkébb nemzetére, mint a csehek. „Mintha még mindig élne mindegyikük agyában néhány agysejt, amely azt hiszi, hogy a történelmi Magyarország sohasem szűnt meg, és még mindig a Tátrától a Kárpátokig tart”. A lap a legismertebb magyarként George Sorost, „a rendkívül sikeres spekulánst” említi.
Pravda
Miből leg-ek az EU tagállamai? címmel a baloldali szlovák lap Magyarországgal kapcsolatban két tényezőt említ: itt van Európa legnagyobb zsinagógája, és száz emberre itt jut
a legtöbb infarktus.
Halsingin Sanomat
A vezető finn lap Olvasói levelek rovatában Jávorszky Béla, hazánknak az MSZP hatalomra lépéséig Helsinkiben hivatalában lévő nagykövete válaszolt a lap Magyarországot bemutató, elsősorban Kertész Imre segítségével készült riport ferdítéseire. „A Döbrentei-esetben nem arról volt szó, mint azt Kertészék előadták, hogy az írószövetség antiszemita, hanem arról, hogy annak elnöksége úgy találta: az írók szövetségének nem feladata, hogy állást foglaljon tagjainak nem íróként előadott, akár bal-, akár jobboldali megnyilvánulásaival kapcsolatban. Még akkor sem, ha abban valakik kódolt antiszemitizmust vélnek felfedezni.” A Tilos Rádió előtti tüntetésről szólva Jávorszky megállapította, hogy – szemben a lapban előadott állításokkal – az ott készült felvételek egyikén sem lehetett hallani, hogy a tömeg „rohadt zsidók”-at skandált volna. A volt nagykövet a lap szemére veti, hogy a másik oldalt nem hallgatta meg, vagyis ebben az esetben az írószövetség nagy többsége által megválasztott vezető személyiségeket.

Ekkor dönthet a kormány az újabb árréscsökkentésről