Szakértők szerint a geopolitikai bizonytalanság és az olajárak magas szintje együtt hatott a piacokra. Az elemzők rámutattak, hogy több befektető arra spekulál már, hogy az OPEC növelheti a kitermelési kvótáját. Az olajárak magas szintje kapcsán az Európai Bizottság energiapolitikai kérdésekért felelős tagja, Loyola de Palacio azt nyilatkozta, hogy a jelenlegi árszint esetén több tized százalékponttal csökkenhet a gazdasági növekedés az EU-ban, de világgazdasági szinten is fékeződhet. Palacio szerint az olajár közelmúltbeli nagymértékű emelkedésének okai között van a világméretű gazdasági növekedés erősödése, és az ebből következő keresletnövekedés is, például Kínában.
A tőkepiacok mutatói kora délután egyre lejjebb csúsztak, Frankfurtban a DAX 1,12 százalékkal állt előző értéke felett, pedig napközben 1,5 százalékos erősödést is realizált. Londonban az FTSE 0,11 százalékot erősödött, a visszacsúszást mind a két vezető európai börzén az amerikai piacok gyengülése indukálta. A Wall Streeten az első félórában egymással ellentétes, mérsékelt árfolyammozgások jelentkeztek. A Dow Jones annak kapcsán gyengült, hogy Donald Rumsfeld védelmi miniszter közölte: a Boeing 23,5 milliárd dolláros szerződését elhalasztják. A bejelentés hírére a repülőgépgyártó cég részvényei gyengültek.
Pesten 150 ponttal nyitott előző értéke felett a BUX, egy hirtelen beesést követve azonban emelkedni kezdett a tőzsdemutató. Délben az indikátor 11 200 ponton állt, ám délután az index újból emelkedni kezdett. A kereskedés végén a besszre (árfolyamcsökkenésre) spekulálók miatt a BUX kurzusa előző értékére csúszott vissza, s ott zárt.
A vezető részvények közül csupán a Matáv ára tudott drágulni, a távközlési cég papírjai 2,1 százalékot emelkedtek. A Richter 50 forinttal, a Mol 40 forinttal, az OTP 44 forinttal gyengült. A nap meglepetését a Phylaxia okozta 7 százalék feletti gyengülésével, míg a kellemes hangulatot a Danubius próbálta a parkettre terelni 2,6 százalékos drágulásával.
A bankközi devizapiacon az eurót tegnap a tőzsde zárásakor 251,10/30 forinton jegyezték, néhány fillérrel gyengébben a keddi, 251,40/60 forintos árfolyamnál. A forint 11,04 százalékon állt az ingadozási sáv erős oldalán, 11 bázisponttal erősebben a keddi helyzeténél. A kereskedők mérsékelt forgalomról számoltak be, az eurót 251 és 252 forint között jegyezték. Az előzetes várakozásokkal ellentétben nem érkeztek impulzusok a régió piacairól, mivel a szlovák és a lengyel jegybank nem változtatott a kamatokon.
Szijjártó Péter elmondta, hogy marad-e a rezsicsökkentés a földgáz árának növekedése után