Korrekciós hangulat emelte meg reggel a Budapesti Értéktőzsde indexeinek árfolyamát. A BUX nyitás után egyből napi maximumára, 11 315,40 pontra emelkedett, de sokáig nem tudta megtartani az index a jelentős, 140 pontos nyereségét. Délben már napi mélypontját ostromolta, a kereskedés második felében újabb drágulási hullám keletkezett, de ez már nem volt olyan erős, mint a reggeli. A magyar tőzsdemutató végül 11 187,20 ponton zárt, ami 12,87 pontos növekedésnek felel meg. Felfelé mozgott a kis kapitalizációjú részvényeket jegyző Bumix is, az árfolyammutató 15,40 pontot javult.
Egy százalék körüli drágulást mutattak a jelentősebb európai tőzsdeindikátorok is, viszont a tokiói Nikkei 225 index már hetedik napja gyengült. Lefelé mozgott nyitás után a két legfontosabb Wall Street-i indikátor is, a Nasdaq Composite és a Dow Jones Industrial Average (DJIA) negyed százalék körüli veszteséget mutatott. A tengerentúlon főként a technológiai papírok visszaesése volt számottevő. A nap egyik emelkedője a Boeing volt, amely társaság 851 millió dollár értékű megrendelést kapott az Air New Zealandtól. Lefelé mozgott viszont a Prudential befektetési tanácsadó által leminősített McDonald’s. Az elemzők három dollárral, 31 dollárra mérsékelték a gyorséttermi lánc részvényeinek célárfolyamát. A bejelentés hatására a Mekdó ára 0,68 százalékot gyengült.
Pesten a hektikus kereskedés ellenére jobbára emelkedő részvényárakat lehetett találni. A blue chipek vegyesen „muzsikáltak”, az OTP ára gyengült, míg a Matáv, a Mol és a Richter kurzusa támasztékot kínált az ingatag BUX-nak. A Matáv egy forintot drágult annak a hírnek köszönhetően, hogy anyacége részvényeit felminősítette a Morgan Stanley. A Richter 100 forintot, a Mol 75 forintot erősödött. Az OTP árfolyama a nyitás utáni növekedést leszámítva egész nap gyengülőben volt, a kereskedés végén a banki papírok 43 forinttal értek kevesebbet, mint az előző napon.
A kis forgalmú részvények közül az Egis vitte el a pálmát, a gyógyszergyártó árfolyama 325 forinttal erősödött. Drágult még a Danubius, a Graphisoft, a Rába és a Synergon kurzusa is.
A bankközi devizapiacon az eurót 251,20/40 forinton jegyezték, gyakorlatilag azonos szinten a keddi 251,15/30 forintos kurzussal. A forint 11 százalékon állt az ingadozási sáv erős oldalán, három bázisponttal gyengébben a keddi helyzeténél. Az üzletkötők szerint lényegében hatástalan maradt a vártnál jobb első negyedéves GDP-adat, a pozitív üzleti hangulat ellenére az eurót az előző napokhoz hasonlóan a 250,90–252,00 forint közötti sávban jegyezték. Csekély üzleti aktivitás mutatkozott a bankközi piac másik két szekciójában is – mondják a kereskedők. A dollárral 204,75/95 forinton kereskedtek délután, míg kedden 205,10/20 forinton állt az amerikai valuta jegyzése.
Újabb fejlemények a budapesti autós üldözés gyanúsítottjáról